Zlínská olympiáda škol v orientačním běhu – IV. kolo

Ve čtvrtek 26. 5. 2023 se naše škola zúčastnila posledního kola Zlínské olympiády škol v orientačním běhu pro školní rok 2022/2023. Za slunečného a pěkného počasí vyrazilo reprezentovat první i druhý stupeň 18 dětí. Pro většinu z nich to byla životní premiéra, které se zhostily s velkou energií a nadšením. Do závodu jsme šli pro radost a užít si nevšední zážitek.
    Mezi stovkou zúčastněných dětí z jiných základních škol nás nejlépe reprezentovala Natálie Chaloupková (5.B), která se umístila ve své kategorii na krásném 8.místě.
    V I. kategorii, a tedy mezi nejmladšími závodníky a závodnicemi, unikla těsně první desítka dvojici Klárce Mechlové a Natálce Novákové (obě 4. A).
    Gratulace patří ale všem, kteří se nebáli, přihlásili se a běh si zkusili. Mezi takové statečné odvážlivce patří též Jan Špico, Jakub Matys, Jan Svoboda, David Krajča, Pavel Krejčiřík, Alice Nevařilová, Gabriela Vavrušová a Kryštof Peterka, všichni ze 4. A. Poprvé si soutěž vyzkoušeli Anežka Neradilová, Lukáš Červenák a Martin Květák ze 4. C. Dále naši partu doplňovaly holky z 5. B Tereza Kovaříková a Alena Křenková. A za 2.stupeň se nebály startu slečny ze 7.B Anna Křižková a Michaela Kučerová.
    Celkově se v této soutěži naše škola umístila na krásném 6. místě z celkového počtu 11 zúčastněných škol.
                                                                                                                                                                   Mgr. Eliška Holíková