Aktuálně v ŠD

ŠKOLNÍ ROK 2020 - 2021

DUBEN


Školní družina zajišťuje hlídání dětí určeným profesím zaměstnanců IZS v týdnu jejich distanční výuky. Provozní doba tohoto oddělení je 6:30 - 16:00. Z hygienických důvodů je nutné, aby si děti přinesly pro on-line výuku vlastní sluchátka. Oběd bude po skončení on-line výuky všech dětí v cca 12:15. Odchod po obědě je tedy možný nejdříve ve 12:45. Vyzvedávání není možné v době 13:30 - 15:00.


 

ÚNOR

Platba za školní družinu na druhé pololetí bude pro žáky 3. a 4. ročníku
odložena až do doby nástupu těchto žáků do školy.

KARNEVAL
Ke konci února se i do naší družiny přikradl Masopust a s ním spojené přípravy na karneval. Již od pondělí děti ve všech odděleních vyráběly masky, škrabošky a zdobily jednotlivé třídy barevnými řetězy, klauny či spirálami. Někteří již dopředu popisovali karnevalové masky, které si doma vyrábějí a napětí z těšení stále rostlo! Konečně ve středu 24. 2. zazvonilo na poslední hodinu a všechny masky včetně princezen, potulných rytířů, draků, pejsků i kočiček, čarodějnic a vodních strašidel se odebraly do jídelny, kde se posilnily na nadcházející karnevalové odpoledne a alespoň na dálku pozdravily i masky z jiných tříd. Následující odpoledne se pak už neslo v duchu různých soutěží a aktivit, nechyběla oblíbená hra „Židličková“, podlézání pod provazem, namotávání bonbonů na tužky ani divoký ptačí tanec či lambáda. Promenáda v maskách a následné představení zakončily chvíle nejistoty, kdo se pod kterou maskou skrývá. To už se však blížila závěrečná písnička, po které se vyhodnotily jednotlivé soutěže i celé odpoledne a každé z dětí si domů kromě zážitků a pomačkané masky odnášelo i drobnou odměnu. Už teď se těšíme na další divoký karneval v příštím školním roce!
VALENTÝNSKÉ TVOŘENÍ dětí z 1.ALEDOVÁ KRÁSA na malém školním hřišti...
 

 

LEDEN

VÝTVARNÝ PROJEKT – ŽIVOT NA PÓLECH

Na konci měsíce ledna ve všech odděleních školních družin proběhl výtvarný projekt zaměřený na život na nejnehostinnějších místech naší planety – v Antarktidě a v Arktidě.   
Děti se seznámily s rozdílným životem na jižním a na severním pólu naší Země a s jejich některými obyvateli, posléze různými technikami ztvárnily např. lední medvědy, tučňáky anebo Eskymáky (Inuity) a iglú. Nakonec byly vyhodnoceny 3 nejzajímavější obrázky z každé družiny a ještě v rámci celého prvního a druhého ročníku byly vyhodnoceny nejlepší výtvory ze všech tříd a jejich autoři byli odměněni…
Výherci soutěže z výtvarného projektu "Život na pólech"

1.    třídy:
1. místo - Nela Genžová 1. B
2. místo - Klárka Gajzlerová 1. C
3. místo - Kačka Šeděnková 1. A

2.    třídy:
1. místo - Beátka Juřenčáková 2. B
2. místo - Klárka Bělašková 2. C
3. místo - Alice Nevařilová 2.A 

Úplata za vzdělávání ve školní družině 3. a 4. ročník – leden 2021

Od 1. ledna 2021 do 31. ledna 2021 byla zakázána osobní přítomnost účastníků ve ŠD.

Z tohoto důvodu se úplata za měsíc leden 2021 vrací ve výši 200 Kč u každého žáka.

Tato částka bude převedena do 2. pololetí školního roku 2020/2021 a tím bude ponížena celková částka za školné ŠD za únor – červen 2021  z původní částky 1.000 Kč.

Ve Zlíně dne 21. 1. 2021                                                 Mgr. Zdeněk Mikoška, ředitel školy
 


Paní Zima
Děti si ve školní družině společně vyrobily Paní Zimu. Zjistily, že když každý přiloží ruku k dílu, může z toho být i něco pěkného. Co myslíte?
 


Sněhulák

Minulý týden v pátek se děti z 2.C rozhodly postavit sněhuláka. Sněhulák dostal jméno Sam. Doufáme, že nám bude zkrášlovat školní hřiště ještě dlouho.Sníh

Během minulého týdne napadlo na školní hřiště mnoho sněhu. Děti bobovaly, stavěly sněhuláky, koulovaly se a užily si spoustu legrace.


Bojovka

Během celého prosince děti z 1.A bojovaly o záchranu Vánoc. Na začátku měsíce dětem napsala tajný vzkaz čarodějnice Evelína s prosbou o pomoc při záchraně Vánoc. V dopise, ve kterém se děti postupně dozvěděly víc o kletbě a čarodějnici Morweně, která nesnáší Vánoce, proměňuje ozdoby na stromečku v netopýry a na Ježíška sesílá matoucí kouzla. Úkolem dětí bylo přihlásit se do Rychlokurzu čar a kouzel, naučit se magické základy a pomoci čarodějům Morwenu a její kletbu porazit.  
Každý den děti dostaly lekce Rychlokurzu čar a kouzel, kterými je prováděla čarodějka Evelína. V rámci každého dne děti luštily jedno písmeno kouzelnické abecedy formou křížovky, osmisměrky, grafických šifer, bludišť, spojovaček apod. Postupně je čekaly základy hůlkovědy i lektvarů, jednoduchá zaklínadla, luštění kouzelnické abecedy a na závěr kouzelný rituál. Lekce Rychlokurzu byly koncipovány tak, aby ctily jednotlivé dny v rámci adventu, včetně svátků (Barbora, Lucie, Mikuláš...) a doprovodily děti až ke Štědrému dni.
Poslední prosincový školní den závěrečný kouzelný rituál zafungoval, vánoční kletbu se podařilo zlomit a čarodějnici Morwenu uvěznit. Všechny absolventy Rychlokurzu čar a kouzel pak čekala odměna. Konečně tak nic nebránilo tomu, abychom prožili pohodové a veselé Vánoce!  
 


PROSINEC

Úplata za vzdělávání v ŠD za měsíc prosinec 2020

Od 21. prosince  do 31. prosince byla zakázána osobní přítomnost účastníků ve ŠD   a přerušen provoz ŠD z důvodu vánočních prázdnin. Celkem 7 pracovních dnů.
Z tohoto důvodu se úplata poměrně vrací ve výši 70 Kč u každého žáka.
Tato částka bude převedena do 2. pololetí školního roku 2020/2021 a tím bude ponížena celková částka za školné ŠD za únor – červen 2021  z původní částky 1.000 Kč.
 
Ve Zlíně dne 15. 12. 2020                                                                   Mgr. Zdeněk Mikoška, ředitel školy

 

LISTOPAD

Úplata za vzdělávání ve školní družině 3. a 4. ročník

Od 14. října do 29. listopadu byla zakázána osobní přítomnost účastníků ve ŠD.  
Z tohoto důvodu se úplata poměrně vrací ve výši 280 Kč u každého žáka 3. a 4. ročníku.  
Tato částka bude převedena do 2. pololetí školního roku 2020/2021 a tím bude ponížena celková částka za ŠD ve 2. pololetí  z 1.000 Kč na 720 Kč.

Od 30. 11. 2020 bude provozní doba školní družiny pro:
 - všechny ročníky ranní družina od 6:30 - 7:40 (příchod do 7:15)
 - 1. - 3. ročník odpolední družina do 16:00 hodin
 - 4. ročník odpolední družina do 14:35Úplata za vzdělávání ve školní družině 1. a 2. ročník
Od 14. října do 17. listopadu byla zakázána osobní přítomnost účastníků ve ŠD.
Z tohoto důvodu se úplata poměrně vrací ve výši 200 Kč u každého žáka 1. a 2. ročníku.
Tato částka bude převedena do 2. pololetí školního roku 2020/2021 a tím bude ponížena celková
částka za ŠD ve 2. pololetí  z 1.000 Kč na 800 Kč.
 
Ve Zlíně dne 11. 11. 2020                                          Mgr. Zdeněk Mikoška, ředitel školy

 

ZÁŘÍ

BRAMBORIÁDA
V pátek 25.9.2020 se ve školní družině konala Bramboriáda. Kvůli nepříznivému počasí se Bramboriáda konala v tělocvičně. Dětem to ale elán nevzalo a vyzkoušely si řadu netradičních disciplín např: válení sudů s bramborem, přehazování brambory ve dvojicích, lezení s bramborem na zádech, hod bramborou na cíl atd. V neposlední řadě se děti dozvěděly mnoho zajímavostí o bramborách a také si vyzkoušely různé výtvarné techniky s bramborem např.: otisk brambory, výroba bramborových razítek a další. 

ŠKOLNÍ ROK 2019 - 2020


ÚNOR

KARNEVAL

Dne 25.2.2020 se v odděleních školní družiny konal Karneval. Děti si přinesly krásné masky, v kterých mohly jít už na oběd. Poté bylo pro děti připraveno mnoho tradičních i netradičních karnevalových her a soutěží např: přenášení lentilek pomocí brčka, překážková dráha ve dvojicích, nošení míčku na pálce, hudebně-pohybová hra židličky nebo soutěž o nejkrásnější masku.
Návštěva Malé ZOO v Astře
Děti prvních až třetích tříd měly opět možnost navštívit Malou ZOO v Astře na Jižních Svazích ve Zlíně. Byl zde pro ně připravený výukový program, děti se dozvěděly zajímavosti ze života plazů a hlodavců a zvířata, která se zde chovají si mohly zblízka prohlédnout, některá i pohladit nebo dokonce nakrmit.Pyžamová diskotéka
V úterý 4.2.2020 proběhla ve školní družině Párty v pyžamu. Děti mohly jít v pyžámku už na oběd. Poté jsme se přesunuli do tělocvičny, kde děti tančily na známé dětské písničky a účastnily se připravených her a soutěží.

LEDEN


Projekt ve ŠD
V tomto týdnu proběhl v jednotlivých oddělení školních družin projekt s názvem "Zvířátka v ZOO v zimě". Děti se s nadšením pustily do práce a díky jejich nadání a fantazii, vznikly opravdu krásné a originální díla.Kouzelník ve ŠD
V úterý 21.1.2020 do naší družinky zavítal kouzelník a vyčaroval dětem báječné odpoledne plné legrace.


Povánoční překvapení
Ani letos Ježíšek nezapomněl na naše děti ve ŠD a radost byla opravdu veliká.
 


PLATBA ŠD
Do konce týdne budou mít děti  v družinovém zápisníku nalepenou informaci o platbě školní družiny za měsíce únor-červen. Školní družinu je nutné zaplatit do 21.2.2020.


Buďme kamarádi

S netradičním výukovým programem "Buďme kamarádi" nás přijela navštívit Mgr. Alena Svobodová. Cílem tohoto zážitkového programu bylo dětem přiblížit, jak se žije lidem s postižením. Děti si mohly vyzkoušet různé kompenzační pomůcky, které handicapovaným usnadňují život, např. chůzi se slepeckou holí, jízdu na vozíku, psaní na Pichtově stroji, Braillovo písmo, ale také aktivity spojené s tímto handicapem jako jsou malování ústy, nohami, hmatové pexeso aj.
PROSINEC

Vánoční koncert

V úterý 17.12.2019 proběhl ve školní družině již tradičně  vánoční koncert.  Společně s Kamilem Dyjákem se děti vánočně naladily a  připomněly si řadu známých vánočních písní a koled.


Vánoční tvoření

Minulý týden měly děti možnost se účastnit vánočního tvoření. Společně s paní Gazdovou si mohly ozdobit svoji baňku. Tvoření se všem dětem velice líbilo a s náležitou pýchou si odnesly výrobek  domů.Návštěva Obvodní knihovny na JS
I letos jsme s dětmi navštívili Obvodní knihovnu na Jižních Svazích ve Zlíně, kde byl pro děti připravený program s vánoční tématikou. V době adventu jsme si připomněli význam Vánoc, symboliku jednotlivých svíček na adventním věnci, nebo také vánoční zvyky a tradice jako je krájení jablka, pouštění lodiček, házení bačkorou, které si děti mohly i vyzkoušet.LISTOPAD

Pěvecká soutěž - Doremi

V měsíci listopadu proběhla ve školní družině pěvecká soutěž Doremi, všem výhercům i zúčastněným gratulujeme.
1.třídy
1. Klinkovska 1.A
2. Neradilova 1.C
3. Lorencová Sofie 1.C
2. třídy
1. Dolanská 2.A
2. Kučerová 2.B
3. Svobodová 2.B
3. třídy
1. Tučková 3.B
2. Přikryl 3.C
3. Dosoudil 3.A


Bramboriáda ve ŠD

Minulý týden proběhla ve ŠD BRAMBORIÁDA. Děti si vyzkoušely netradiční disciplíny např. přenášení brambor na lžíci, běh s bramborou na hlavě, hod bramborou na cíl aj. Děti se mohly dozvědět zajímavosti o bramborách, také si mohly vyrobit panáčka z brambor nebo vyzkoušet různé výtvarné techniky.Snoezelen
Děti třetích a čtvrtých tříd školní družiny měly možnost se zúčastnit programu Kamaráda Nenudy Snoezelen.  V multi-smyslové místnosti si tak mohly vyzkoušet různé relaxační techniky a smyslové terapie jako jsou zrcadlové koule, aroma lampy, hvězdné nebe, bublinkové vodní sloupy apod., které působí na všechny smysly a umožnily tak dětem navodit a prožít pocity uvolnění.
ŘÍJEN

Halloween

V pátek 25.10.2019 se konal ve školní družině Halloween. Děti se převlékly do strašidelných kostýmu a masek, v kterých  soutěžily a hrály různé hry např. židličky, na upíry a nebo si mohly zkusit tanec s balónky.Představení s papoušky ve ŠD
V úterý 22.10. se v tělocvičně konalo představení s papoušky. Se svým programem nás přijel navštívit pan Jindřich Papoušek, který se s sebou přivezl hned několik druhů papoušků. Děti tak mohly prožít krásné odpoledne, doplněné o informace jak o tyto exotické ptáky pečovat. Jako bonus si mohly pohladit papouška kakadu a zblízka si prohlédnout opičky kosmana zakrslého.Sférické kino ve ŠD
I letos k nám do školní družiny zavítalo SFÉRICKÉ KINO s rozmanitým programem, který dětem přinesl nevšední zážitek z promítání, při kterém se zároveň mohly dozvědět zajímavosti o lidském těle, zažít vesmírné dobrodružství nebo také prozkoumat podmořský svět. 

ŠKOLNÍ ROK 2018 - 2019

Stanovení úplaty za  zájmové vzdělávání ve školní družině

Rodiče budoucích prvňáčků ZDE si můžete vytisknout závaznou přihlášku do školní družiny >PŘIHLÁŠKA<


ČERVEN


Sportovní odpoledne

I letos proběhlo na školním hřišti sportovní odpoledne. Bylo připraveno sedm stanovišť, děti si mohly vyzkoušet skok do dálky, hod míčem na cíl, nošení míčku na lžíci, trakaře, vyvažování míčku na pálce během chůze, podbíhání lana nebo běh mezi kužely.  Po splnění disciplín následovala pro děti sladká odměna.
Muzikoterapie ve ŠD
Tento týden jsme prožili ve školní družině příjemné hudební odpoledne plné relaxace. Navštívila nás paní Svobodová, která děti seznámila s nástroji, které se využívají při muzikoterapii a jako bonus si děti mohly společně vyzkoušet jak se na tyto netradiční hudební nástroje hraje.

KVĚTEN

MALOVÁNÍ NA CHODNÍK
- téma "Filmový festival"

V minulém týdnu se děti zúčastnily výukového programu "Bezpečný pes". Děti se dozvěděly užitečné informace, například jak reagovat na cizího psa, jak se chovat při kontaktu se psem nebo jak se chránit a předejít útoku.ŽIJEME HOKEJEM


STAVÍM, STAVÍŠ, STAVÍME...

Originální stavby dětí z lega, dřevěných kostek a dalších materiálů...

DUBEN

PÁLENÍ ČARODĚJNIC

V úterý 30.4. jsme si ve ŠD připomněli tradici "PÁLENÍ ČARODĚJNIC". Děti se symbolicky převlekly do kostýmů čarodějnic a čarodějů a v tělocvičně pro ně byly připraveny  disciplíny např. slalom na koštěti, přechod přes močál, podlézání košťat aj. a za splnění těchto disciplín děti čekala sladká odměna.
Návštěva knihovny
Během měsíce dubna jsme navštívili Krajskou knihovnu Františka Bartoše na Jižních Svazích, s velikonočním programem "Hody, hody, doprovody", kde jsme se v rámci kvízů dozvěděli zajímavosti spojené s těmito velikonočnimi svátky.Draví ptáci ve ŠD
Ve středu odpoledne nás se svým programem „Draví ptáci“ navštívila Mvdr. Kamila Křupalová ze záchranné stanice Hošťálková. Přivezla nám ukázat hned několik dravců např. orla, káně, puštíka, sovy nebo krkavce. Děti se mohly dozvědět spoustu zajímavostí, například jak se o tyto dravce v záchranné stanici pečuje. Jako bonus si děti mohly pohladit káně či sovu a zblízka si prohlédnout malou veverku.BŘEZEN

ŠD v knihovně

Ve čtvrtek 14.3.2018 navštívily děti z V. oddělení školní družiny krajskou knihovnu Františka Bartoše ve Zlíně. Nejprve je čekala exkurze v dětském oddělení, kde se dozvěděly nové informace o knihách a o chodu knihovny. Dále následoval program "Se slušností nejdál dojdeš", který se týkal základů společenského chování.Matýsek a jeho kamarádi
V pondělí proběhlo pro děti všech oddělení ŠD nezapomenutelné a opravdu skvělé vystoupení účastníka Československo má talent břichomluvce Zdeňka Polacha s programem "Matýsek a jeho kamarádi". Návštěva Matýska a jeho kamarádů vykouzlila všem dětem úsměv na tváři, vystoupení se jim moc líbilo a náramně si ho užily.


                                                                                             ÚNOR 2019

Návštěva Malé ZOO v DDM Astra

Během měsíce února jsme navštívili Mini Zoo v DDM Astra na Jižních Svazích. Děti si nejdříve prohlédly zvířátka, která se zde chovají, a poté pro ně byl připravený výukový program, kde se dozvěděly zajímavosti ze života plazů a hlodavců a také to, jak o tyto zvířata pečovat. Nechyběla ani ukázka živých exponátů s možností si zvířata důkladně prohlédnout a také pohladit.KARNEVAL VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Dnes 12. 2. proběhl v jednotlivých oddělení školní družiny „KARNEVAL“. Děti si mohly za doprovodu oblíbených písní zatancovat, byly pro ně připravené zajímavé úkoly a nechyběla ani promenáda v maskách, při které děti představily svoje kostýmy.
SOUTĚŽ V DOBBLE
V pátek 8. února proběhla ve školní družině soutěž v postřehové hře „Dobble“. Soutěž byla rozdělena do tří kategorií a celkem se jí zúčastnilo 20 hráčů.
Umístění dětí z prvních tříd:
1. Sehnal Lukáš (1.C)
2. Vočadlo Jaroslav (1.C)
3. Soukeníková Sára (1.A)

Umístění dětí z druhých tříd:
1. Tučková Justýna (2.B)
2. Petřvalký Aleš (2.B)
3. Svízela Filip (2.A)

Umístění žáků z třetích tříd:
1. Březovják Tobias (3.A)
2. Dolanský Kryštof (3.A)
3. Plačková Natálie (3.C)
                                                                              Všem výhercům gratulujeme!


LEDEN 2019

DISKOTÉKA V PYŽAMU

V úterý 29. ledna odpoledne se konala naše oblíbená „pyžamová párty“. Od 13:30 do 15:00 si všechny děti, navštěvující školní družinu, mohly v tělocvičně společně zatancovat, zahrát hry a užít si zábavné odpoledne.MULTIKULTURNÍ PROJEKT
Druhý lednový týden jsme tak trochu „cestovali“ po různých zajímavých zemích, abychom se společně seznámili s jejich kulturou, zvyky, přírodou – co zajímavého u nich roste nebo žije za zvířátka, jaká zde připravují jídla atd. Nakonec si děti mohly něco malého z té dané země nakreslit či vyrobit. K nejzajímavějším zemím patřila např. Indie, Čína, Vietnam…


VÝTVARNÝ PROJEKT
Třetí lednový týden proběhl v naší školní družině ve znamení společného tvoření dětí v malých skupinkách na téma: Zimní krajina. Děti krásně spolupracovaly a radost ze společného díla je vidět i na fotografiích…Zima je konečně tady!
Začátkem ledna nám pohádkově nasněžilo a děti si odpoledne ve školní družině mohly naplno užít radovánek – stavění sněhuláků, koulování a spousty další zábavy s novým sněhem…PROSINEC 2018

Vánoční tvoření
Ve třídách školních družin proběhlo vánoční tvoření. Děti malovaly vánoční motivy na předem ručně vyrobené chňapky do kuchyně. Výrobek si po skončení workshopu mohli odnést a darovat ho svým nejbližším.
Představení pro děti ze školní družiny
I letos měly děti, které navštěvují folklorní kroužek při ZŠ Křiby Zlín, připravený program pro děti ze školní družiny. Za doprovodu klavíru a pod vedení učitelek děti zpívaly a tancovaly. Program pro děti byl obohacen o divadelní představení žáku z 3.C O Šípkové Růžence.JEŽÍŠKOVA VNOUČATA
Školní družina se zapojila do projektu Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata. Děti vyráběly vánoční přáníčka, která budou doručená prostřednictvím Českého rozhlasu do domovů pro seniory a dalších zařízení a přinesou tak radost všem babičkám a dědečkům.KNIHOVNA „ČAS ADVENTU – ČAS VÁNOC“
Během měsíce prosince navštívily děti ze všech oddělení školní družiny obvodní knihovnu na Jižních Svazích, kde se mohly dozvědět, jak probíhají Vánoce v různých zemích a také další zajímavosti spojené s adventem.


VÁNOČNÍ KONCERT
Již tradičně proběhl pro děti školních družin vánoční koncert. Děti i s vychovatelkami si tak v předvánočním čase mohly poslechnout a také společně zazpívat vánoční koledy a další známé písničky s Kamilem Dyjákem.DOREMI
Dne 6. prosince proběhla ve školní družině pěvecká soutěž „Doremi“, které se zúčastnilo 27 dětí. Z toho 18 dětí jako soutěžících a zbylých 9 dětí jako porotci. Soutěž byla rozdělena do kategorií prvních, druhých a třetích tříd. Všem výhercům gratulujeme.

Umístění dětí z prvních tříd:
1. Natálie Svobodová (1.B)
2. Michaela Havlíčková (1.A)
3. Nikoleta Vávrová (1.C)
Umístění dětí z druhých tříd:
1. Justýna Tučková (2.B)
2. Nina Konečná (2.A)
3. Jakub Dosoudil (2.A)
Umístění dětí z třetích tříd:
1 Adéla Plačková (3.D)
2. Ondřej Malota (3.C)
3. Anna Dolanská (3.A)LISTOPAD 2018

Snoezelen
Děti prvních a druhých tříd školní družiny měly možnost se zúčastnit programu Kamaráda Nenudy Snoezelen.  V multi-smyslové místnosti si tak mohly vyzkoušet různé relaxační techniky a smyslové terapie jako jsou zrcadlové koule, aroma lampy, hvězdné nebe, bublinkové vodní sloupy apod., které působí na všechny smysly a umožnily tak dětem navodit a prožít pocity uvolnění.
Hurá, máme nové hřiště!
Plavání a přespání v Nekky
V pátek 9. listopadu se uskutečnilo přespání dětí v Nekky baby clubu Zlín na Jižních Svazích. Žáci třetích tříd školní družiny měli možnost si vyzkoušet jaké to je strávit noc bez rodičů pouze v doprovodu vychovatelek. Hned v pátek si děti užily večerní plavání, pod vedením zkušených lektorek skákaly šipky do vody, potápěly se, lovily rybičky apod. Po plavání následovala druhá večeře, pohádka a uložení dětí ke spánku. Druhý den si děti mohly opět užít bazén se slanou vodou a před polednem si spokojené děti vyzvedli jejich rodiče.ŘÍJEN 2018

22. – 26. října - BRAMBORIÁDA

Ve dnech 22.10. - 26.10.2018 proběhla ve všech odděleních školní družiny BRAMBORIÁDA.
Děti se dozvěděly zajímavosti o bramborách, vyzkoušely si otiskování z brambor, dále z brambor vyráběly zvířátka či jiné postavičky. Na závěr si děti zasoutěžily v netradičních disciplínách - hod bramborou na cíl, nosení brambory na raketě, nebo stavění pyramid z brambor.
22. – 23. října - „ZÁŽITKOVÉ VZDĚLÁVÁNÍ S KOSTKAMI LEGO“
Představme si téma, postavme model, zahrajme si a přitom se něco naučíme – to je náplní ukázkové lekce BRICK BY BRICK, aneb zážitkového vzdělávání s kostkami LEGO, které nenásilně a hravou formou učí děti kreativně přemýšlet, kombinovat a rozvíjí jejich technické, motorické, matematické a kreativní dovednosti. Všechny děti ŠD postupně během dvou dnů se svými vychovatelkami navštíví tento mimořádný ukázkový program. Přesný datum a čas budou mít děti napsané ve svých deníčcích ŠD.Středa 10. října – BESEDA SE ZÁCHRANÁŘEM
Ve středu odpoledne k nám do školní družiny přijel záchranář ze Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje, aby se s námi podělil o některé zážitky ze své práce a děti si zopakovaly důležitá telefonní čísla. Také jsme se naučili, jak správně telefonovat s dispečinkem záchranné služby a co všechno je důležité nahlásit operátorovi. Nakonec si děti prakticky vyzkoušely na velkém plyšovém medvědovi, jak dávat první pomoc zraněným…


 

ČERVEN 2018

Pondělí 4. – 5. červen – „BEZPEČNÝ PES“
Ve dvou dnech děti postupně shlédnou zábavně – naučné programy „BEZPEČNÝ PES“ (1. a 2. tř.), nebo „MŮJ PES – MŮJ KAMARÁD“ (pro děti 3. a 4. tř.), se kterými za námi opět přijedou profesionálové z kynologického servisu