Aktuálně v ŠD

​ŠKOLNÍ ROK 2021 - 2022


KVĚTEN

Pečení v kroužku Všeználek

Ve čtvrtek 19.5.2022 jsme v kroužku s dětmi zašly do školní kuchyňky si upéct pizza tyčinky. Děti byly velmi šikovné a pečení i úklid jim šly pěkně od ruky. Odměnou jim pak byly výborné křupavé tyčinky.

Od pátku 13.5.2022 rozdáváme v odděleních ŠD přihlášky do ŠD pro školní rok 2022/2023. Přihlášky odevzdejte do 20.5.2022.


Myslíme na přírodu

Děti ve školní družině měly možnost zasadit na školní zahradě dva různé keře, jednalo se o Dřín obecný a Komuli Davidovu. Děti práce bavila, byly moc šikovné.Jarní procházka
V úterý 10.5.2022 se děti z prvního, druhého a třetího oddělení školní družiny vydaly na procházku do nedalekého lesa. Děti dostaly kartičku s úkoly, kterou poctivě vyplnily. Procházka se všem moc líbila, dokonce nám přálo štěstí a viděli jsme dnes už ohroženého slepýše.Colours of Peace

Také naše děti se zapojily do výzdoby náměstí Míru svými kresbami, které budou součástí výstavy Colours of Peace. Ty nejzdařilejší si můžeme prohlédnout na nevšední a prestižní celosvětové události na nám. Míru, která proběhne v pátek 13. května 2022.

 

DUBEN

Čarodějnický rej
Copak se to děje? Do naší školy se slétly čarodějnice!
V pátek 29.4. se již od ranních hodin kolem školy rojily čarodějnice a kouzelníci. Poté co úspěšně zvládli dopolední kouzelnou výuku se přesunuli na oběd a do školní družiny. Zde je čekala kouzelná zábava jako stavění perníkové chaloupky ve skupinách nebo namotávání jedovatého bonbonu na jazyk. Další úkoly pak byly připraveny na školním hřišti. Prověřily hlavně fyzickou zdatnost našich čarodějnic a kouzelníků, kteří museli předvést slalom na koštěti, hod žábou na cíl, létání jako netopýr a podobné činnosti. Samozřejmostí bylo i vylovení si velkého pavouka z krabice. Pro ty, co úspěšně prošli všemi stanovišti, byly připraveny kouzelnické diplomy.
A na to, jak se jim tedy dařilo se můžete podívat ve fotogalerii.Jaro na malém hřišti.
 
V rámci velikonočního tvoření si děti vyrobily hezká velikonoční vajíčka. Děti projevily skvělou dovednost a kreativitu. Vajíčka se opravdu povedla a děti měly velkou radost.Rukodělný projekt
V měsíci dubnu proběhl ve školní družině rukodělný projekt. Děti měly za úkol namalovat na filmovou klapku své oblíbené pohádkové hrdiny. Děti převážně malovaly Pejska s Kočičkou, králíky z klobouku Boba a Bobka nebo Spongeboba. Objevily se však i neotřelé kresby kocoura Mikeše, Macha a Šebestové či Ferdy Mravence. Všem výhercům i zúčastněným gratulujeme.

1.třídy
1. Skybová 1.C
2. Kolomiiets 1.A
3. Sedláková 1.B

2. třídy
1. Bednaříková 2.C
2. Skácelová 2.B
3. Zubíček 2.A  

3. třídy
1. Lorencová 3.C
2. Klinkovská 3.A
3. Blahová 3.B
Po stopách králíčka Felixe
Poslední den před Velikonočními prázdninami se děti, ze čtvrtého oddělení školní družiny, vydali na dobrodružnou stezku po stopách králíčka Felixe. Ten jim připravil na úvod mapu a deset zábavných stanovišť po zlínských pasekách. Odpoledne ten den vyšlo na jedničku a děti si užili krásné a teplé počasí. Na konci stezky všichni společným úsilím vyluštili šifru, která děti nevedla k místu s ukrytým pokladem - velikonoční nadílkou.TURNAJ V DOBBLE
V pátek 22. 4. odpoledne proběhl ve školní družině dlouho očekávaný turnaj ve hře Dobble. V této hře zaměřené na postřeh se utkali vždy 2 finalisti z 1., 2., a 3. ročníků. Po několika napínavých soubojích byli známi vítězové.
1. ročník
1. Jakub Brhel 1. C
2. Hana Válková 1. B
2. ročník
1. Lukáš Kaláč 2. B
2. Amálie Skopová 2. C
3. ročník
1. Tomáš Richter 3. B
2. Aneta Růžičková 3. C
Všem dětem děkujeme za účast a výhercům gratulujeme!
Pohádkový projekt
V rámci pohádkového projektu jsme společně četli tradiční české pohádky např. O perníkové chaloupce, O Sněhurce, O Popelce a další. Děti měly možnost přinést si své oblíbené pohádkové knížky na ukázku. Po přečtení pohádky Hrnečku vař! si děti formou pokusu zkoušely vyrobit nezbedný hrneček z pohádky. Dále malovaly slepičku a kohoutka z pohádky O kohoutkovi a slepičce, hrály pohybové hry např. Vlk a ovečky nebo Trpaslík ztratil čepičku a v pohádkovém kvízu všechny děti získaly plný počet bodů.


Ukliďme Česko

Naše školní družina se v uplynulém týdnu zapojila do celostátní akce ,,Ukliďme Česko“.  Děti dostaly ochranné rukavice a společně s paní vychovatelkou si vybraly úsek okolo školy, který se rozhodly zbavit odpadků. Do práce se pustily s velkým zápalem a za chvíli již byly pytle plné. Po skončení práce jsme se tedy mohli potěšit pohledem na krásně vyčištěný kus prostředí na sídlišti nebo na Pasekách.  A jak to dětem šlo – na to se můžete podívat v naší galerii.
  
BŘEZEN

PEXESO

Třetí březnový týden patřil ve školní družině hře PEXESO. Již od pondělí děti ve svých odděleních postupně soutěžily v této tradiční hře. Vítězové se dostali do pátečního celodružinového finále. Zde v rámci ročníku odehrál jednu hru každý s každým. Absolutními vítězi se tak stali: Miroslava Hruzíková (za 1. ročník), Vanesa Vlčková (za 2. ročník) a Ondřej Flám (za 3. ročník). Na vítěze i všechny zúčastněné čekaly ve finále odměny.KAMÍNKY

S dětmi z 3. oddělení jsme se pustili do malování kamínků. Nejde o tvorbu uměleckého díla, ale především o radost. A vůbec nezáleží, jaký motiv je zvolen. Děti zapojily fantazii a namalovaly spoustu krásných kamínků. Některé si nechaly a některé jsme společně roznesli v okolí školy. Možná udělaly radost tomu, kdo je našel.

ÚNOR

KARNEVAL V ŠD

Minulé úterý vypukl v naší družince masopustní karneval. Již několik dní dopředu děti pod vedením paní vychovatelek zdobily své třídy, vyráběli kašpárky a povídaly si o masopustních maskách a tradicích. V den D si pak už donesli vlastní masky a hned po skončení vyučování se do nich mohly převléct. Na obědě se tak setkaly princezny, víly Zvonilky, upíři, piráti a různé jiné pohádkové bytosti. V tělocvičnách pak byly pro děti nachystané soutěžní disciplíny a taneční hudba. Akce se nám všem moc libíla, zvlášť díky tomu, že děti si ji mohly po dlouhé době užít i s kamarády napříč odděleními.Pěvecká soutěž
Dne 16.2.2022 se uskutečnila dlouho očekávaná pěvecká soutěž DO-RE-MI. Děti zpívaly známé české lidové i moderní písně. Všem výhercům i zúčastněným gratulujeme.

1.třídy
1. Brhel 1.C
2. Špicová 1.B
3. Bednářová 1.A    

2. třídy
1. Skácelová 2.B
2. Stavěl 2.A
3. Škamralová 2.C    

3. třídy
1. Lečbychová 3.A
2. Neradilová 3.C
3. Erbenová 3.A
ZIMNÍ OLYMPIÁDA

V družině jsme pro děti měly připravenou Zimní olympiádu na školním hřišti. Pár dnů se čekalo, jestli ještě nějaký sníh nepřipadne. Ale nestalo se tak, proto jsme museli vzít zavděk i tu trochu sněhu, který byl. Ve středu 26. ledna byla pro děti připravena stanoviště s různými úkoly. Např. trefit sněhovou koulí PET láhev zavěšenou v brance, prolézt kruhem, zvládnout „opičí dráhu“, proběhnout se jako medvěd nebo tučňák, zacvičit si pozici jógy „hora" či „hrdina“. Na dalším stanovišti děti vytvářely ze sněhu malého sněhuláčka nebo zvířátko. A u ptačího krmítka si ověřily své vědomosti, který ptáček u nás v zimě krmítko může navštívit, co do krmítka patří a co ne. Na každém stanovišti děti získaly razítka na svůj lístek a za něj pak dostaly diplom a sladkou odměnu. Všechny děti, které se zúčastnily Zimní olympiády, si ji patřičně užily.


 

LEDEN

Vážení rodiče,
na třídních schůzkách v listopadu jsme vás informovali o možnosti otevření druhého kroužku Keramika. Pro malý zájem, nebudeme tento kroužek od druhého pololetí otevírat.

Od 4. 1. 2022 jsou kroužky školní družiny opět v provozu.

PYŽAMOVÁ PÁRTY


Čtvrtek 20.1. byl v naší školní družině speciální. Děti nečekaly na převlékání do pyžamka až na večer, ale převlekly se do něj již po vyučování. V něm se šly naobědvat, poslechly si pohádku a pak už začala diskotéka – samozřejmě pyžamová. Zatančili jsme si na známé dětské písničky, zasoutěžili na tanečním parketu či v pití citronády nebo si zkusili překážkovou dráhu.
ZIMNÍ MĚSTO

V měsíci lednu proběhl ve školní družině Výtvarný projekt na téma ,,Zimní město. V každém oddělení děti pracovaly na velkém výkresu znázorňující historické městečko v tmavé zimní noci. Výherci za každou třídu jsou následující:

1.A  Andrej Hesek
1.B Laura Zlámalová
1.C Lucie Kovářová
2.A Vanesa Ulmanová
2.B Nela Genžová
2.C Lucie Plášilová
3.A Izabela Erbenová

3.B Karolína Blahová
3.C Sebastian Nguyen Man
4.A Valentýna Březíková
4.B Veronika Doleželová
4.C Viktorie Stašková

Tmavě vyznačení jsou absolutní výherci v rámci ročníku.
Na výherce třídního i ročníkového kola čekala odměna. Všem gratulujeme!
TŘI KRÁLOVÉ

Prace dětí 2. ročníku v dramatickém kroužku při ztvárnění legendy o Třech králích.
  


JEŽÍŠEK

Ježíšek zavítal i do naší školní družiny! 
Na děti, které přicházely 3.1. do školy po vánočních prázdninách čekalo velké překvapení. Pod stromečky ve třídách zůstaly ještě nějaké vánoční dárky. Ježíšek, který naděloval dárečky po celém městě nejspíš překonal i naše zamčené dveře a okna a přinesl hodným dětem společné dárečky, které si budou moct užívat v družině celé druhé pololetí. Děti si tak vybalily různé společenské hry, lego, kuličkovou stavebnici a dokonce i nový kočárek pro panenky. Na závěr vybalování nezapomněly poděkovat Ježíškovi za jeho štědrost a pak už se pustily do testování nových hraček :-)
  

 

PROSINEC

VÁNOČNÍ PUNČ
Děti z 5. oddělení si ve školní kuchyňce zpříjemnili předvánoční atmosféru vařením vánočního punče. 
    


PRVNÍ SNĚHOVÁ NADÍLKA
Děti se dočkaly první sněhové nadílky na školním hřišti a hned to využili ke stavění sněhuláků.
   


 

LISTOPAD

BRAMBORIÁDA
Na konci listopadu proběhl ve školní družině bramborový týden. Děti si v rámci svých oddělení vybarvily bramborovou omalovánku, naučily se básničku o bramboře, tvořily s bramborovými tiskátky nebo vyráběly bramborové postavičky. Někteří si zkusily i výrobu nenewtonské tekutiny či masáž bramborou. Ve čtvrtek se pak naše oddělení sešla na školním hřišti, kde byly pro děti nachystané různé pohybové úkoly s bramborami. Všechny děti se snažily, nevzdávaly se a i opakovaně zkoušely vozit bramboru na zádech, přenášet ji na tenisové raketě či ji pomocí hokejky dopravit do branky. Za aktivity děti sbíraly razítka a vyplněné lístečky nakonec vyměnily za drobnou sladkou odměnu.HALLOWEEN
Minulý týden jsme ve družině slavili Halloween. Děti si přinesly strašidelné masky, v kterých mohly jít i na oběd. Po obědě byl pro děti nachystaný bohatý program, který se skládal z hraní pohybových her. Děti hrály např. Na upíry, Strašidelný orchestr, Legrační sochy či Židličkovanou. Také se dozvěděly mnoho informací o Halloweenu a Dušičkách. Samozřejmě nesměla chybět i muzika. Dětem se slavení Halloweenu líbilo a už se moc těší na příští rok.
   


ŘÍJEN

TÝDEN ZDRAVÍ

ZDRAVÁ ŠKOLNÍ JÍDELNA
Naše škola je zapojena do projektu ,,Zdravá školní jídelna“. I v družinách jsme si s dětmi povídali o zdravém stravování, pestrém a čerstvém jídelníčku a zdravém životním stylu. V rámci ,,Týdne zdraví“ jsme měli praktické ukázky ovoce, zeleniny, bylinek a koření. Děti se zavázanýma očima jen pomocí hmatu, čichu a chuti rozeznávaly různé druhy ovoce a zeleniny. Pak jimi např. ozdobily trnkovou větvičku, vyrobily ovocné a zeleninové špízy nebo dokonce i roztomilé zvířátko. Největší radostí pro děti bylo, když si své vlastní výrobky mohly sníst.
KLAUNIÁDA
V pátek 15.10. se ve školní družině odehrála Klauniáda. Děti v doprovodu svých paní vychovatelek se hned po obědě odebraly na školní hřiště, kde je čekalo zábavné odpoledne. Studentky střední pedagogické školy měly nachystáno devět různých stanovišť. Po zahájení a vystoupení žáků z kroužku aerobik si děti utíkaly splnit úkoly, mezi něž patřilo skákání v pytly, střelba z luku na terč, opičí dráha a další. V  mezičase si děti mohly vyzkoušet klaunovské pomůcky nebo se pozdravit s klauny, kteří mezi nimi chodili. Všechny děti úkoly zvládly a před odchodem si vyzvedly diplomy a jedlé odměny.  
   


Výstava
Tvoření z přírodnin se dětem v 1.A a 1.C tak líbilo, že přinesly do školy kaštany. Z kaštanů poté poskládaly nádherné obrázky. K vidění byla například: Eiffelova věž, ježčí rodina či sopka s dinosaury.
  

Výlet do lesa
V úterý 5.10.2021 se děti z 1.A a 1.C vydaly na procházku do nedalekého lesa. V lese děti sbíraly přírodniny a stavěly z nich domečky pro lesní skřítky či zvířátka.
  


Kroužky školní družiny začínají od 1. října. Z důvodu malého zájmu o přírodovědný kroužek a o kroužek Origamy, nebudou tyto dva kroužky otevřeny. Kroužek Keramika je již plně obsazen, v ostatních kroužcích jsou ještě volná místa.ZÁŘÍ

Den srdce

Dne 29. září byl mezinárodní den srdce. Děti ze 4. oddělení si vyzkoušely jak srdce znovu oživit. Dozvěděly se spoustu informací o zvláštnostech srdcí u živočichů, informace o lidském srdci a vyrobily si i srdíčkový náramek.
                                                                                                                                                                         M. Svobodová
    Třídní schůzky
Zápis z třídních schůzek, ze dne 21. 9. 2021 naleznete ZDE.


Vybíráme poplatek za ŠD 
Během měsíce září se vybírá poplatek pro první pololetí ve školní družině. Děti mají v deníčku vlepený lístek s pokyny a konkrétním variabilním symbolem. Prosíme o uhrazení do pátku 24.9.  


Den bez aut
Den bez aut 22.9. si děti připomněly vyráběním vlastního města s pohyblivými auty. Práce je bavila a velmi se jim města i auta povedla.
   


Veselé hrníčky
V 7. odd. ŠD si děti zhotovily veselý hrníček. Aby hrníček držel pohromadě, musely děti vynaložit značné úsilí, ale díky šikovnosti a zručnosti dětí se nakonec vše povedlo a všechny děti měly radost, což je zřejmé i z fotografií.
  


Zážitky z prázdnin
V září děti z 8. odd. ŠD vzpomínaly na prázdniny. Všechny výlety, dovolené a prázdninové zážitky namalovaly jako fotky ve vlastním originálním foťáku. Moc rádi si připomněly prázdniny, které si všichni užily a s radostí se pochlubily kamarádům.
  Květiny
V družině jsme si s dětmi v 3. odd. ŠD povídali o změnách v přírodě. Již pomalu končí léto a nastává podzim. Ale i v tuto dobu nám ještě kvetou krásné květiny jako astry, chryzantémy, jiřiny aj. A tak jsme si jednu krásnou podzimní květinu vyrobili. Použili jsme velký výkres, čajové sáčky a stonek a listy jsme vybarvili pastelkami. 
  

Sklizeň
Tento týden jsme v 1. odd. ŠD měli téma sklizeň. Děti se dozvěděly mnoho informací o ovoci a zelenině a práci na poli. Společně jsme četli pohádku O veliké řepě. Děti měly možnost si namalovat řepu a kukuřici. Také jsme si užili spoustu legrace u her. Hráli jsme hry: Na kočku a myš, Ovocný sad či Kompot.
   

ŠKOLNÍ ROK 2020 - 2021

ČERVEN

Hledání pirátského pokladu

Minulý týden v pondělí nám přišel do družinky dopis od kapitána Modrého Fouse. Kapitán v dopise děti žádal o pomoc při hledání pokladu. Děti se rozhodly, že mu pomůžou poklad najít, a tak si vyrobily pirátské čepice a papouška. Kdo chtěl, ušil si i pásku přes oko. Cesta k pokladu byla však nelehká. Děti musely vyřešit řadu rébusů, šifer a hádanek. Nakonec se jim podařilo truhlu s pokladem najít. Lup si spravedlivě rozdělily.Malování na chodníku
První den v červnu se ve světě již tradičně slaví Mezinárodní den dětí. V družince jsme jej oslavili malováním na chodníku. Po obědě se děti ze všech oddělení setkaly venku, kde už na ně čekaly barevné křídy a celý dlouhý chodník podél školy, který si mohly vyzdobit. Tématem bylo Zoo – a za chvíli už z chodníku vykukovaly žirafy, zebry, plameňáci, opice a jiná zvířátka, dokonce i želvy a hadi ve svých teráriích. Na obrázky našich dětí se můžete podívat v následující galerii.KVĚTEN


Na konci měsíce května jsme provedli telefonické šetření zájmu o školní družinu. Děti, jejichž rodiče měli zájem o družinu na příští školní rok, obdrží v pondělí 24. 5. 2021 přihlášku do školní družiny. Tuto vyplněnou přihlášku prosím pošlete zpět do 28. 5. 2021. Pokud jste přihlášku neobdrželi, zašlete email na svobodova@zskriby.cz, a zajistíme předání přihlášky pro Vaše dítě. Vyplnění přihlášky je závazné pro příští školní rok, dle počtu odevzdaných přihlášek otevřeme příslušný počet oddělení školní družiny.


Vyúčtování plateb za školní družinu

Turnaj Dobble


Ve čtvrtek 27. května se ve školní družině konal dlouho očekávaný turnaj ve hře Dobble. Vybraní zástupci z jednotlivých tříd prvních až třetích ročníků si užili soutěživé odpoledne plné napětí.  Děti se pustily do soutěžení s velkým nadšením, které je neopustilo ani po skončení samotném.  Všichni zúčastnění obdržely ceny od firmy Happy Snack, která nám dodává ovoce a mléko do škol.

Výherci:
1.ročníky:
1.místo:  Šustáčková Natálie 1.B
2. místo: Fafílková Bára 1.C
3.místo: Skopová Amálie 1.C
2.ročníky:
1.místo: Mechlová Klára 2.A
2.místo: Válek Jan 2.C
3.místo: Květák Martin 2.C
3.ročníky:
1.místo:  Havlíčková Michaela 3.A
2.místo:  Doleželová Veronika  3.B
3.místo:  Slováček Oliver 3.C

Výhercům gratuluji a těším se v příštím roce!
                                                                                                 Jana Petřvalská, vychovatelka ŠD
Turnaj v Dobble
27. května (čtvrtek) ve školní družině od 13. 30 do 15.00 hodin soutěž o nejbystřejšího hráče ve hře Dobble
Projekt - Život včely
Bzz, bzz, bzz... Co tu kolem bzučí? To jsou přece včelky!
Minulý týden čekal děti ze ŠD Včelí projekt. Děti se dozvěděly, jak včelky žijí, čím jsou nám užitečné i jak vypadá obydlí tohoto užitečného hmyzu - včelí úl. Celý týden taky průběžně pracovaly na výrobě 3D včelího úlu. Krásné výsledky jejich práce si můžete prohlédnout na fotkách


 

DUBEN

Školní družina zajišťuje hlídání dětí určeným profesím zaměstnanců IZS v týdnu jejich distanční výuky. Provozní doba tohoto oddělení je 6:30 - 16:00. Z hygienických důvodů je nutné, aby si děti přinesly pro on-line výuku vlastní sluchátka. Oběd bude po skončení on-line výuky všech dětí v cca 12:15. Odchod po obědě je tedy možný nejdříve ve 12:45. Vyzvedávání není možné v době 13:30 - 15:00.


30. dubna – ČARODĚJNICE
Poslední dubnový den si děti ze všech přítomných družinek společně užily (i když odděleně od ostatních) v maskách ČARODĚJNIC a ČARODĚJŮ. Staré zvyky a tradice našich předků jsme si všichni ve třídách jen připomněli (u nás žádná čarodějnice nebyla upálena), v maskách jsme šli na oběd (abychom potěšili i paní kuchařky) a nakonec na školním hřišti jsme prožili kouzelné ČARODĚJNÉ odpoledne s různými soutěžemi a úkoly (závody v letu na koštěti, přenášení pavouků, lovení havěti, skákání žabiček aj.)

RADOST S ČÁPY
Od 12. dubna hned po návratu do školy, jsme se radovali nejen z toho, že se opět spolu vidíme, ale radovali jsme se i z návratu čápů z teplých krajin do naší domoviny, a to díky několika „čapím příběhům“, které jsme sledovali „živě“ z jejich hnízd a viděli jsme i kladení prvních vajíček. Děti z 1. C si pak hnízda s čapí rodinkou v družince samy namalovaly.KVETOUCÍ SAKURY
Tento týden byl ve znamení návratu dalších dětí a „rotujících“ tříd do školy a také kvetením dalších jarních kytiček i stromů. Děti z 1. B si vytvořily vlastní japonské okrasné třešně – sakury, jako koláže z barevných papírů, a můžete posoudit, jak se jim to povedlo…


 

ÚNOR

Platba za školní družinu na druhé pololetí bude pro žáky 3. a 4. ročníku
odložena až do doby nástupu těchto žáků do školy.

KARNEVAL
Ke konci února se i do naší družiny přikradl Masopust a s ním spojené přípravy na karneval. Již od pondělí děti ve všech odděleních vyráběly masky, škrabošky a zdobily jednotlivé třídy barevnými řetězy, klauny či spirálami. Někteří již dopředu popisovali karnevalové masky, které si doma vyrábějí a napětí z těšení stále rostlo! Konečně ve středu 24. 2. zazvonilo na poslední hodinu a všechny masky včetně princezen, potulných rytířů, draků, pejsků i kočiček, čarodějnic a vodních strašidel se odebraly do jídelny, kde se posilnily na nadcházející karnevalové odpoledne a alespoň na dálku pozdravily i masky z jiných tříd. Následující odpoledne se pak už neslo v duchu různých soutěží a aktivit, nechyběla oblíbená hra „Židličková“, podlézání pod provazem, namotávání bonbonů na tužky ani divoký ptačí tanec či lambáda. Promenáda v maskách a následné představení zakončily chvíle nejistoty, kdo se pod kterou maskou skrývá. To už se však blížila závěrečná písnička, po které se vyhodnotily jednotlivé soutěže i celé odpoledne a každé z dětí si domů kromě zážitků a pomačkané masky odnášelo i drobnou odměnu. Už teď se těšíme na další divoký karneval v příštím školním roce!
VALENTÝNSKÉ TVOŘENÍ dětí z 1.ALEDOVÁ KRÁSA na malém školním hřišti...
 

 

LEDEN

VÝTVARNÝ PROJEKT – ŽIVOT NA PÓLECH

Na konci měsíce ledna ve všech odděleních školních družin proběhl výtvarný projekt zaměřený na život na nejnehostinnějších místech naší planety – v Antarktidě a v Arktidě.   
Děti se seznámily s rozdílným životem na jižním a na severním pólu naší Země a s jejich některými obyvateli, posléze různými technikami ztvárnily např. lední medvědy, tučňáky anebo Eskymáky (Inuity) a iglú. Nakonec byly vyhodnoceny 3 nejzajímavější obrázky z každé družiny a ještě v rámci celého prvního a druhého ročníku byly vyhodnoceny nejlepší výtvory ze všech tříd a jejich autoři byli odměněni…
Výherci soutěže z výtvarného projektu "Život na pólech"

1.    třídy:
1. místo - Nela Genžová 1. B
2. místo - Klárka Gajzlerová 1. C
3. místo - Kačka Šeděnková 1. A

2.    třídy:
1. místo - Beátka Juřenčáková 2. B
2. místo - Klárka Bělašková 2. C
3. místo - Alice Nevařilová 2.A 

Úplata za vzdělávání ve školní družině 3. a 4. ročník – leden 2021

Od 1. ledna 2021 do 31. ledna 2021 byla zakázána osobní přítomnost účastníků ve ŠD.

Z tohoto důvodu se úplata za měsíc leden 2021 vrací ve výši 200 Kč u každého žáka.

Tato částka bude převedena do 2. pololetí školního roku 2020/2021 a tím bude ponížena celková částka za školné ŠD za únor – červen 2021  z původní částky 1.000 Kč.

Ve Zlíně dne 21. 1. 2021                                                 Mgr. Zdeněk Mikoška, ředitel školy
 


Paní Zima
Děti si ve školní družině společně vyrobily Paní Zimu. Zjistily, že když každý přiloží ruku k dílu, může z toho být i něco pěkného. Co myslíte?
 


Sněhulák

Minulý týden v pátek se děti z 2.C rozhodly postavit sněhuláka. Sněhulák dostal jméno Sam. Doufáme, že nám bude zkrášlovat školní hřiště ještě dlouho.Sníh

Během minulého týdne napadlo na školní hřiště mnoho sněhu. Děti bobovaly, stavěly sněhu