Sportovní třídy

Házená

V roce 1993 se zrodila myšlenka paní učitelky Marty Slavíkové, která chtěla dětem ze sídliště Jižní Svahy nabídnout možnost výkonnostního sportu. Založila oddíl miniházené pro chlapce a dívky 1.- 5. třídy ZŠ, který nese název HC Junior Zlín, spolek.
Na trénink dochází děti ze širokého okolí a těm nejmladším v míčové přípravce je 5let. Tréninkové skupiny jsou rozděleny podle věku dětí.
Do oddílu miniházené provádějí trenéři nábor v průběhu celého školního roku. V případě zájmu paní trenérku Karolínu Nedbálkovou (tel. 605 450 777).


Třídy s rozšířenou výukou tělesné výchovy primárně se zaměřením na házenou

Již od roku 1999 jsou na naší škole ustanoveny od 6. do 9. ročníku třídy s rozšířenou výukou tělesné výchovy. Specializace sportu je házená. Házenkáři a házenkářky ve sportovních třídách jsou členy oddílu házené HC Zlín, registrováni v ČSH.
Žáci ze sportovních tříd mají v učebním plánu 2 hodiny tělesné výchovy a další předmět připravený speciálně pro ně - Sportovní výchovu (2 hod. týdně). Dále mají jeden školní „házenkářský" trénink, který probíhá na naší škole pod vedením zkušeného trenéra Marka Koláře a. Ostatní tréninky házené mají se svými trenéry družstva.

 
 

Žáci mají v rámci výuky předmět Sportovní výchova, kde se učí zásadám poskytování první pomoci, správnému rozcvičení před pohybovou aktivitou, posilování, měření tepové frekvence, využívání balančních rovin apod.Jako bonus se děti učí hrát různé netradiční hry, např. ringo, bandy hokej, badminton aj.
Žáci sportovních tříd jsou nejen úspěšnými sportovci Zlína, ale jsou i úspěšní ve školních kolech vědomostních olympiád a také se aktivně zapojují do dalších akcí školy.
Práce trenérů a učitelů s dětmi již přinesla mnohé úspěchy - opakovaná vítězství ve školním MČR v házené, přední umístění na českých i mezinárodních turnajích. Každoročně je několik žákyň a žáků naší školy zařazeno do výběru Házenkářských nadějí a ti nejtalentovanější jsou již jako bývalí žáci či žákyně školy reprezentanty ČR.

Proč dát své dítě právě do sportovní třídy?

•    rozšíření pohybových dovedností a tělesné připravenosti pro výuku speciálních házenkářských dovedností, pravidelné sportování pod vedením kvalifikovaných a zkušených trenérů
•    velkou výhodou je kolektivní soužití žáků-házenkářů, navázání hlubokých kamarádských vztahů
•    díky sportu se žáci naučí lépe si organizovat svůj volný čas
•    úzká spolupráce školy a trenérů z oddílu při řešení případných kázeňských či prospěchových problémů
•    nabízíme individuální přístup k žákům - výkonnostním sportovcům

 

Sportovní úspěchy

Žáci ze ZŠ Křiby – Zlín jsou opět MISTŘI republiky v házené škol!

Každý rok se naše škola účastní soutěží škol v házené a má za sebou několik titulů „Mistrů republiky v házené škol“, který každoročně obhajuje s novými žáky!
 

Mistři republiky 8. - 9. tříd – SLZŠ 2017

Opět jsme to dokázali! Děvčata Základní školy Zlín, Křiby 4788 se před malou chvílí znovu stala mistryněmi České republiky základních škol v házené.
V nervy drásajícím finále holky porazily 31. ZŠ Plzeň a obhájily mistrovský titul.
Finálový zápas skončil 24:24 a  rozhodly až sedmimetrové hody. Rozhodnutí přinesla až 9. série a za stavu 25:24 pro ZŠ Křiby Zlín si děvčata s radostí a úlevou odvážely opět titul mistrů.
Skvělý úspěch pro naši školu a město Zlín.
Velká gratulace děvčatům a obrovské díky trenérovi Marku Kolářovi za jeho ochotu a čas strávený na turnaji škol. Poděkování patří hráčkám, jejich dosavadním trenérům a rodičům.
Fotografie a článek o úspěchu děvčat jsou ve ZLÍNSKÉM DENÍKU
Přenos z finále na ČT SPORT

                    
 
Holky ve složení (zleva nahoře): Jana Hvozdenská, Natálie Krajčová, Gabriela Gabrhelová, Natálie Prekopová, Karolína Bumbálová, Karolína Daňková, Michaela Daňková, Anna Neubaerová, Karolína Jechová (brankářka), zleva dole – Nikola Kalivodová, Simona Hozová, Kateřina Křižanová.
 

Mistři republiky 6. – 7. tříd – Novinářský kalamář 2017

Také mladší žačky jsou mistryněmi České republiky!
Na nedávný úspěch starších žaček dnes navázala mladší děvčata, která získala republikový titul v házené základní škol. Republikové finále trvalo dlouhé tři dny a naše škola opět obhájila zlaté medaile!
 
Děvčata z 6.A, 7.A a 8.B se zúčastnily republikového finále mladších žaček v Karviné ve dnech 24. - 26.5. 2017. Hrály zápasy každý s každým proti Starému Jičínu, Praze 4 Háje a Ústí nad Labem. V pátek v semifinále o postup do finále holky porazily Prahu 4 s neuvěřitelným rozdílem 28:4 a ve finále se utkaly s Ústí nad Labem, kde své vítězství dovedly do konce a vyhrály 11:5 a staly se tak MISTRYNĚMI. Znovu tak obhájily republikový titul.
 
Dívkám děkujeme za pěknou reprezentaci školy a gratulujeme k úspěchu!
V pondělí se mohou děvčata těšit na krásné uvítání.

 Poděkování patří: (zleva zhora) Tereza Bořutová, Jolana Lukovská, Sarah Podškubková, Viktorie Pohunková, Nikol Hučková, Veronika Bořutová, Kristýna Hudcová, Rozálie Fuksová, (zleva dole brankařky) Eva Hniličková, Amálie Parkanová, Kristýna Stojarová.Zlínský kraj ocení naši úspěšnou žákyni
Každoročně oceňuje Zlínský kraj své nejúspěšnější sportovce a opět mezi nejlepšími nechybí žákyně ZŠ Zlín, Křiby 4788. Jde o veleúspěšnou házenkářku a premiantku 9. ročníku Veroniku Fuksovou.Verča začala s házenou již v 1. třídě. Tímto sportem se začala zabývat díky sportovnímu zaměření své školy, kam nastoupila, a také vlivem své tety, reprezentační hráčky ČR, Ivy Zámorské, která v současné době působí v norské extralize....

Naše škola opět mistry ČR v házené

Obrovský úspěch zažila v minulém týdnu naše škola. Děvčata 6. až 8. tříd se zúčastnila republikového finále mistrovství ČR v házené a suverénně jej ovládla!Závěrečný turnaj, který rozhodl o mistrovském titulu, se konal ve Velké Bystřici. Do finále se probojovalo 10 škol z celé ČR, ale naše holky neměly konkurenci. Jednoznačně přehrály všechny své soupeřky a po zásluze získaly vysněný titul.

Celý turnaj proběhl podle následujícího klíče. Družstva byla rozdělena do dvou skupin po pěti týmech. Vítězové skupin poté sehráli závěrečné finále, kdy naše škola porazila Plzeň 18 : 9!  A velká radost mohla propuknout naplno.

Obrovskou zásluhu a poděkování patří trenérům házené, kteří se školou spolupracují a naše holky trénují, konkrétně paní Haně Kolářové a Pavlu Sedláčkovi, dále paní učitelce Lukešové, která děvčata na závěrečném turnaji vedla, učitelům naší školy, kteří se aktivně zapojují do tréninků, rodičům děvčat, kteří je podporují a pomáhají při organizaci turnajů a především našim holkám, které podaly úžasný a bojovný výkon!

O zlaté medaile a republikový pohár se zasloužila tato děvčata: Kristýna Burešová, Andrea Vařechová, Natálie Herbočková, Kateřina Koldová, Vendula Hubová, Kateřina Gajdošíková, Tereza Galandrová, Adéla Zábojníková, Natálie Payerová, Aneta Slováčková, Karolína Ševčíková, Sabina Fiurášková a Markéta Polášková

Holky, blahopřejeme a děkujeme Vám za vzornou reprezentaci naší školy a města Zlína!

Naše žákyně 8. a 9. třídy se staly Mistryněmi České republiky ve své kategorii

O víkendu 1. a 2. června se v Otrokovicích konalo finále Žákovské ligy starších žaček v házené. Zlínský házenkářský klub měl v šestičlenném finále dokonce dvojnásobné zastoupení - děvčata ročník 1998 a jejich mladší kolegyně ročník 1999.Holky „98" pod  vedením pana trenéra Habrovanského nakonec potvrdily roli favoritek a zaslouženě získaly titul Mistryň České republiky. Jejich mladší spolužačky obsadily konečné 6. místo, ale nasbíraly cenné zkušenosti, které určitě zúročí v příští sezóně.

Naše žákyně se staly Mistryněmi České republiky v házené škol pro rok 2013

Ve dnech 22. - 24. května se žákyně 6. a 7.A zúčastnily Národního finále v házené základních škol v Karviné. Na turnaj postoupily pouze vítězové krajských finálových kol. Naše děvčata nakonec nepoznala za celý turnaj hořkost porážky a zaslouženě si odvezla pohár a medaile za 1. místo....

Vítězství našich žáků a žákyň v okresním kole v házené

V pondělí 22. dubna se ve zlínské sportovní hale uskutečnilo okresní kolo v házené 6. a 7.tříd - Novinářský kalamář. V chlapecké kategorii se utkali žáci ze ZŠ Komenského I, ZŠ Komenského II, 2.ZŠ Napajedla a ZŠ Křiby. Naši kluci vyhráli všechny zápasy a zaslouženě převzali pohár za 1. místo. Na druhém místě se umístili žáci 2. ZŠ Napajedla a 3. místo obsadila ZŠ Komenského II.

Do kategorie dívek se přihlásila jen naše škola a ZŠ Mánesova Otrokovice. Naše děvčata zápas s přehledem vyhrála a odnesla si také pohár za 1. místo.
Gratulujeme......
 

Významné ocenění naší žákyně 9.A třídy - Michaely Kolářové

Zlínský kraj již podesáté ocenil žáky základních a středních škol za mimořádné úspěchy v mimoškolní činnosti. Ocenění byla udělena v několika kategoriích: humanitní, přírodovědné, technické, umělecké a sportovní.  V kategorii sportovních úspěchů byla oceněna i žákyně naší školy Michaela Kolářová. Byla oceněna za sportovní úspěchy ve školním roce 2010/2011, mezi které patří: 1. místo na Mistrovství České republiky v házené škol, nominace do mládežnické reprezentace ČR a reprezentace Zlínského kraje házené na Hrách V. letní olympiády dětí a mládeže v Olomouci.

K těmto sportovním úspěchům přidala Míša i úspěšné složení přijímacích zkoušek na Sportovní gymnázium ve Zlíně.

Chtěla bych Míše poděkovat za vzornou a úspěšnou reprezentaci naší školy po celou dobu studia a všichni Ti, Míšo, přejeme mnoho úspěchů v dalším sportovním i osobním životě.

Mgr. Karolína Svobodová, uč.Tv

Naše žákyně jsou opět Mistryně České republiky v házené škol

V dnech 22.3. - 24.3. 2011 se vybrané žákyně z osmé a deváté třídy zúčastnily republikového finále v házené škol. Děvčata postupně porazila házenkářky z Velkého Meziříčí, Prahy, Plzně a ve finále si poradila i s děvčaty z Olomouce. Zlínské házenkářky si tak z Velké Bystřice zaslouženě odvezly titul Mistryň České republiky. Na druhém místě skončily házenkářky z Olomouce a třetí místo obsadila děvčata z Prahy.

Naši školu reprezentovaly: Lucka Bubláková, Terka Krajčová, Monča Kříčková, Terka Mladenova, Míša Kučerová, Terka Řezníková, Verča Čižmářová, Peťa Horňáková, Míša Kolářová, Bára Lanková, Kája Dolinová, Peťa Vozdková

Moc gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy i celého Zlínského kraje.

Vítězství naší školy v Novinářském kalamáři 2009

Republikové finále házené škol se uskutečnilo od 26.5. – 28.5. v Ostravě. Turnaje se zúčastnilo celkem 10 družstev z celé republiky. Hrálo se ve dvou skupinách, 2x15min.
Zlínská děvčata si ve skupině zahrála s družstvy Jihlavy, Olomouce, Zubří a Brna. Pokud jsme chtěli pomýšlet na finále bylo nutné naši skupinu vyhrát, což se nám nakonec podařilo.
Po vítězství ve skupině nás čekalo finále s děvčaty z Plzně, která vyhrála skupinu druhou. Byl to zápas plný pěkných házenkářských okamžiků a bojovnosti, v němž byla úspěšnější zlínská děvčata. Nejlepší hráčkou turnaje se stala naše žákyně Míša Kolářová.
Základní školu Křiby reprezentovala děvčata ze 6. a 7. tříd.: Křičková Monika, Mladenova Tereza, Kučerová Michaela, Kolářová Michaela, Čižmářová Veronika, Dolinová Karolína, Vozdková Petra, Janáčová Dominika, Letochová Karolína, Horňáková Petra, Vyoralová Kateřina.
Výsledky: ZŠ Jihlava : Zlín 5:23,  Zlín : Zubří 18:12,  Brno : Zlín 7:19, Olomouc : Zlín 7:8, Plzeň : Zlín 8:10.

Mistryně ČR v „Házenkářském desetiboji“

Se zlatými medailemi a krásným dortem se vrátily do školy házenkářky ze 6. a 7.třídy.
Reprezentovaly Zlín v nové soutěži s názvem Házenkářský desetiboj. Tato soutěž obsahuje 10 disciplín (utkání v házené s nařízenou osobní obranou, shot out, utkání v házené, aktivita VŠECH hráčů v utkáních, hod míčem, rychlý běh, přesná střelba, pětiskok, překážková dráha, fair play v průběhu utkání) a účastní se jí družstva, která ve svých oblastech obsadila 1. místa.
Děvčata pod vedením trenérek Hanky Kolářové a Hanky Kučerové podala bojovný a hlavně kolektivní výkon a zaslouženě si odvezla titul Mistryň ČR!!
Gratulace patří děvčatům ze 6.a 7.třídy: Míši Kučerové, Monči Kříčkové, Lucce Bublákové, Káji Dolinové, Míši Kolářové, Káji Letochové, Domči Janáčové, Peti Horňákové, Peti Vozdkové, Katce Vyoralové a Verči Čižmářové a samozřejmě trenérkám Hance Kolářové a Hance Kučerové.

Házenkářky z 8. a 9. třídy získaly titul MISTRYNĚ ČESKÉ REPUBLIKY pro rok 2009

O víkendu 6.-7.6. se v Písku konalo poslední kolo Žákovské ligy, do kterého se probojovalo 6 nejlepší týmů z ČR: TJ Sokol Písek, DHC Slavia Praha, Jiskra Havlíčkův Brod, DHK Zora Olomouc,  Sokol Vršovice a HC Zlín „A“. Největšími favority byly týmy Slavia Praha, Zora Olomouc, HC Zlín a doma hrající Sokol Písek. Hrálo se systémem každý s každým a každá ztráta bodu mohla cestu za vítězstvím pořádně zkomplikovat.
Zlínská děvčata nakonec neztratila ani bod a zaslouženě vyhrála celou Žákovskou ligu a stala se tak Mistryněmi ČR.
Naši školu reprezentovaly žákyně: Denisa Kamenářová, Tereza Fabíková, Klára Večeřová, Romana Sojáková, Ivana Baťková, Zuzana Dufková, Lucie Wasserrabová.
Individuálního ocenění se dostalo Terce Fabíkové, Denise Kamenářové a Kláře Večeřové, které byly nominovány do ALL STARS týmu přeborů.

Velká gratulace patří také trenérovi holek Petrovi Habrovanskému.

Výsledky:

Působení dalších zlínských družstev v Žákovské lize

Konečnou stanicí v postupu do finále se našim starším žákům stalo 7. kolo, které bylo odehráno v sobotu 16.5.2009 v Praze v hale Na Vidouli. Soupeřem byly družstva, které kluci v letošním ročníku ještě nepokořili KH Kopřivnice a HCB Karviná a také domácí Dukla Praha. Kluci byli, až na zápas s Karvinou, důstojným soupeřem a dokázali potrápit Duklu Praha a remízovat s týmem Kopřivnice.
Za starší žáky bojovali i kluci z naší školy: Adam Václavek, Tomáš Uhříček, Honza Šáš, Tomáš Hamrlík, Bob Kolář, Michal Zajíček, Kuba Krajňanský, Oliver Balun, David Marek, Honza Šidlík, Kuba Rajnoch.

V neděli 17.5.2009 se uskutečnilo 6.kolo Žákovské ligy starších žaček. O postup do finále se hrálo v Havlíčkově Brodě ( Jiskra Havlíčkův Brod, Sokol Vršovice, SHK Kunovice,HC Zlín „A“) a ve Zlíně (DHC Slávia Praha, Sokol Písek, DHK Zora Olomouc a Zlín „B“). Ze skupiny v Havlíčkově Brodě nepostoupilo družstvo Kunovic a ze zlínské skupiny zbyl černý Petr bohužel na děvčata ze Zlína „B“. Nutno podotknou, že holky jsou o rok mladší než jejich soupeřky a určitě je velký úspěch, že se dostaly až před brány finále. Věřím, že jejich čas teprve přijde a příští rok budou úspěšné stejně, jako jejich starší kamarádky (HC Zlín „A“).
Starší žačky „B“: Tereza Gajdorusová, Petra Hrnčiříková, Eva Kalivodová, Martina Kotíková, Kateřina Novotná, Kateřina Slováková, Natálie Slováková, Barbora Lanková.

Na těchto výsledcích se samozřejmě podíleli i trenéři : Mira Slovák (starší žačky „B“) a David Divoka (starší žáci).

3. místo starších žáků na Polanka cupu 2009

Starší žáci se rozloučili s letošní úspěšnou sezónou účastí na XV.ročníku mezinárodního mládežnického házenkářského turnaje POLANKA CUP 2009. V konkurenci 11 družstev se neztratili naši hoši a obsadili výborné 3. místo.
Rozlosování jedné ze skupin, jim určilo za soupeře družstva Sokola Poruby (ml.dorostenky), DTJ Polanka, Cement Hranice, LUKS Komprachcice (POL) a "B" družstvo Sokola Ostrava. Kluci neztratili ani bod a postoupili ze skupiny z 1. místa. Dalším soupeřem jim byly dorostenky ze Sokola Hrabůvka, které porazily až na sedmičky. Soupeřem v semifinále bylo družstvo TJ Náchoda, kterému kluci podlehli o jediný gól 12:13. V souboji o 3. místo  nastoupili proti "A" družstvu Sokola Ostravy a výborným závěrem vyhráli 15:14.
Reprezentovali: Honza Šáš, Kuba Krajňanský, Tomáš Uhříček, Bob Kolář, Tomáš Hamrlík, Oliver Balun, Michal Zajíček, Kuba Rajnoch.

Všem družstvům a jejich trenérům gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v další sezóně.
Bližší informace a fotky nejdete na www.hazenazlin.cz.

Úspěchy sportovních tříd

O víkendu 29.1. - 1.2.2009 se šest "házenkářských nadějí" ze Zlína zúčastnilo celorepublikového výběru Házenkářských nadějí ročník 1994 v Nymburku. Tento výběr je předstupněm reprezentačního družstva dorostenek. Po čtyřdenním soutěžení a hraní se do první třicítky probojovalo všech šest našich děvčat. Tohoto kempu se zúčastnili i trenéři reprezentačních družstev žen, juniorek a dorostenek, kteří viděli všech šedesát děvčat v "akci" a účast naší "šestky" hodnotili velmi pozitivně!!! Mezi úspěšnou šesticí výběru Střední Moravy byly i naše žákyně sportovních tříd: Fabíková Tereza (9.A.), Kamenářová Denisa (9.A.) a Dufková Zuzana (8.A.).

GRATULUJEME !!!!

Úspěšné jsou i jejich o rok mladší kolegyně: Gajdorusová Tereza, Hrnčiříková Petra, Kalivodová Eva, Kotíková Martina, Novotná Kateřina, Slováková Kateřina, Slováková Natálie a Lanková Barbora, které v srpnu vyhrály mezinárodní turnaj ve Vídni a 3. místem v lize starších žaček si zajistily účast v Žákovské lize. V neděli 15.2. obě družstva, tedy starší žačky „A“ i „B“, postoupila do 2. kola této soutěže.

Ligu mladších žákyň vede družstvo Zlín „A“ složené převážně z házenkářek sedmé, resp. šesté sportovní třídy (Bubláková Lucie, Kafarová Michaela, Kříčková Monika, Kučerová Michaela, Mladenova Tereza, Čižmářová Veronika, Dolinová Karolína, Horňáková Petra, Janáčová Dominika, Kolářová Michaela, Letochová Karolína, Vozdková Petra, Vyoralová Kateřina). Toto družstvo má za sebou velmi úspěšný podzim: 2. místo na turnaji v Ostravě, 2. místo na zlínském Holiday cupu a čerstvé 3. místo na výborně obsazeném turnaji ve Velkém Meziříčí.

Prvního velkého úspěchu dosáhlo také družstvo Zlín „B“, složené ze žákyň páté a šesté třídy (Mudříková Kristýna, Kryšková Barbora, Škrabalová Natálie, Zimáková Kristýna, Čechová Kristýna, Holčíková Veronika, Krajčová Jana, Krajčová Tereza, Řezníková Tereza, Šteklová Lucie, Vaněčková Anna.), když se na turnaji v Olomouci umístilo na 2. místě.

GRATULUJEME A JEN TAK DÁL!!!

Gratulace a poděkování patří také trenérům těchto družstev!!!