Zdravé pokrmy v 6. C

V rámci výtvarné výchovy jsme se s šesťáky zamysleli nad tím, jak by měla zdravá kuchyně vypadat. Jaké jídla a pokrmy do zdravého životního stylu patří. Žáci se snažili zachytit nejrůznější pokrmy. Tvořili například: zeleninové špízy, krůtí maso s bulgurem a salátem, zapeřené brambory s brokolicí. Žáci také nezapomněli na velmi důležité ovoce a zeleninu, mléčné výrobky (jogurty). Věnovali se i pitnému režimu. Nechyběla ani typická dýně pro podzimní měsíce. Někteří žáci se nechávali inspirovat školním jídelníčkem nebo si vymysleli svoje originální jídla. Při tvoření výkresů jsme si povídali o zdravé stravě a životním stylu.

Mgr. N. Gottfriedová