Významné ocenění naší školní jídelny

Úžasného úspěchu dosáhla tento týden naše školní jídelna. Ta byla jako jedna z mála ve Zlínském kraji oceněna Státním zdravotním ústavem. Získala tak titul Zdravá školní jídelna. Školní jídelna byla v průběhu čtyř let pravidelně kontrolována a hodnocena. Ocenění přijela předat paní ředitelka odboru hygieny dětí a mladistvých Mgr. Ivana Lukašíková. Kritéria byla různorodá: omezování dochucovadel a polotovarů, sestavování jídelníčku dle nutričních doporučení, dodržování spotřebního koše, edukace žákům, inspirativní vaření, spolupráce s rodiči atd.

Velké poděkování patří všem paním kuchařkám v čele s hlavní kuchařkou paní Renatou Hozovou a vedoucí školní jídelny paní Romanou Jančíkovou. Celý kolektiv kuchařek vaří pro děti s velkou radostí a láskou, což může potvrdit i Rada žáků, která v dotazníkovém šetření školní jídelnu hodnotila na výbornou. A aby toho nebylo málo, příští týden bude sestaven jídelníček dle přání našich žáků. Máme se na co těšit.

Dobrou chuť!                                                                                                                           Mgr. Pavel Růžička