Úspěchy v matematické olympiádě!

Spousta času, přemýšlení, dohledávání nových postupů řešení, konzultace, a hlavně nezdolné odhodlání zvládnout matematickou olympiádu dovedlo našeho žáka z IX. C Jana Sousedíka až do krajského kola této nelehké soutěže. Školní kolo zahrnuje 6 matematických úloh, které většinou překračují znalosti žáků daných ročníků. Na jejich řešení je spousta času v pohodlí domova, kde ale žáci musí opravdu poctivě nasbírat informace potřebné k řešení daných úloh, neboť když postoupí do okresního kola, musí nabité vědomosti zužitkovat! Okresní kolo probíhá už za kontrolovaných podmínek ve škole a na 4 úlohy mají žáci 4 hodiny. Honza se po pár dnech očekávání výsledků umístil na 4. – 5.  místě (stejný počet bodů) a tím si zajistil vstupenku do posledního nejvyššího krajského kola. Jak toto kolo bude 29. 3. probíhat vzhledem k situaci s COVID-19 zatím nevíme, ale držíme Honzovi palce! Jako jeho matikářka jsem velice ráda, že mohu učit i takhle nadané žáky na naší škole!

Mgr. T. Řezáčová