Úspěch našich žáků v matematické olympiádě

Každý z nás tráví svůj volný čas jinak. Někdo rád sportuje s kamarády, někdo rád sedí u počítače a někdo se rád sebevzdělává v matematice. Bez pochyb o tom vypovídá i umístění našich žáků v matematické olympiádě, kteří v rámci 72. ročníku museli úspěšně absolvovat časově náročné domácí kolo, aby měli možnost 12.4. 2023 bojovat v okresním kole. Na vypracování měli dlouhých 7 měsíců.

Na základě svých znalostí se do okresního kola podařilo propočítat našim žákům v kategoriích Z6 pro 6. třídu a Z7 pro 7. třídu. V tomto druhém a zároveň posledním kole, které trvalo dvě hodiny čistého času se žákům mohlo podařit získat až 18 bodů – za 3 úlohy. Hranice úspěšnosti byla stanovena na polovinu – 9 bodů.

V kategorii Z6 nás reprezentovali: Michaela Dolinová (6.A), Vojta Orsava, Jakub Tomeček a Jakub Vrtělka (6.C). Z nichž nejvíce se náročné počítání a uvažování vydařilo Kubovi Vrtělkovi. Se ztrátou 5 bodů na prvního se umístil na děleném 13. místě se 12 body.

V kategorii Z7 se náš jediný účastník Petr Kučera (7.C) dokázal dostat skoro až na vrchol. Pouhé 3 body ho dělily od děleného prvního místa. Tato kategorie byla velmi vyrovnaná. Celkem 12 žáků dokázalo vyřešit úlohy beze ztráty jediného bodu.

Všem velmi gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

David Pavlůsek