Úspěch našich házenkářek na Národním finále v házené škol

Naše žákyně se 15.-17. května zúčastnily Národního finále v házené škol v Zubří. Tohoto turnaje se zúčastnilo 10 škol. Naše házenkářky byly nalosovány do skupiny B spolu se ZŠ Most, ZŠ Havířov, ZŠ Milevsko a ZŠ Olomouc. Ve skupině se nám nepodařilo vyzrát pouze na budoucí Mistryně ze ZŠ Milevsko a obsadily jsme 2. místo, což nám přisoudilo semifinálového soupeře, vítězky skupiny A, ZŠ Zubří. V tomto zápase se projevila fyzická převaha hráček ze Zubří a skončil pro nás porážkou. Poslední zápas, o 3. místo, jsme hrály se ZŠ Plzeň a i přes velmi pěkný výkon se nám nepodařilo zvítězit.

Jelikož naše družstvo patřilo k nejmladším, tak si zaslouží obrovskou pochvalu a za předvedené výkony a 4. místo je velkým úspěchem. A příští rok ve stejné sestavě se o medaile zkusíme poprat znovu.

O šikovnosti zlínských házenkářek svědčí i individuální ocenění pro brankařku Šarlotu Dolanskou a hráčku Adélu Koukolovou - „Šája“ se stala nejlepší brankařkou turnaje a „Aka“ nejlepší hráčkou turnaje.

Naši školu reprezentovaly: Míša Dolinová 7.A, Zlatka Hráčková 7.A, Zezulková Silvie 7.C, Áďa Bábková 6.A, Áďa Koukolová 6.A, Šája Dolanská 6.A, Denča Jindrová 6.A, Ninka Kabelová 6.A, Terka Kovaříková 6.A, Schmidt Thea 6.A, Zasadilová Ráďa 6.A.

Gratulujeme!!
                                                                                                                                           Karolína Nedbálková