Týden zdraví 2021

V týdnu od 11. října do 15. října proběhl na naší škole ,,Týden zdraví.''
 A co to vlastně ZDRAVÍ je?
 Podle světové zdravotnické organizace se definuje zdraví jako ,,stav kompletní fyzické, duševní a sociální pohody.''
 I my všichni žáci a zaměstnanci naší školy jsme se v tomto týdnu více zaměřili na své zdraví. Mladší žáci na 1. stupni poznávali ovoce a zeleninu. Zjišťovali jejich chuť, tvar, barvu...Také se dozvěděli, proč ji mají v dostatečném množství jíst. Starší žáci na 1. stupni si pod vedením paní učitelky ve školní kuchyňce připravili zdravé svačinky.

Ale ke zdravému jídlu patří i pohyb. Pod vedením paní učitelky Pavly Fridrichové si děti v tělocvičně vyzkoušely i prvky jógy.
 V samém závěru týdne připravily paní vychovatelky a paní učitelky pro družinové děti ,,Klauniádu", odpoledne plné her a pohybu. Za slunného počasí celá akce proběhla na školním hřišti. Děti si na různých stanovištích vyzkoušely svou zdatnost. Za splnění všech pohybových úkolů si domů odnesly diplom a zdravou svačinku.

Doufám, že jsme si všichni z tohoto týdne odnesli důležité informace o tom, jak se máme o své zdraví starat. A určitě se budeme těšit zase za rok na ,,Týden zdraví.''
                                                                                                                       Markéta Gajdošíková