Tatínci, všechno nejlepší!!!

Třetí červnovou neděli slaví svátek všichni tátové, tatínci, taťuldové. I tento přeslavný den má kořeny v historické tragické události z roku 1907, kdy v západní části Virginie (USA) došlo k důlnímu neštěstí. Při něm zahynulo celkem 361 mužů, na 250 z nich čekali doma synové a dcery.

Pravidelnost oslav otcovství se začala až v roce 1910, ale moc dlouho nevydržela. Chudáci tatínci, že? Po celém světe tak zůstal tradičně jen jeden svátek pouze jednoho z rodičů – Den matek (2.květnová neděle). Nicméně nic netrvá věčně. Pár bývalých amerických prezidentů dalo hlavy dohromady, samozřejmě ne dohromady v jednom volebním období, ale každý zvlášť. A rozhodlo se, že od roku 1972 budeme slavit tento den na mezinárodní úrovni jako Den otců. Jo, a mimo jiné se to chlapům tak zalíbilo, aby nám ženám nemuseli závidět, vznikl ještě i Mezinárodní den mužů. Takže jsme si kvit, protože my máme MDŽ, oni MDM. A tím už končím veškerou historii! UF!

I my s dětmi ze 17. základní školy Zlín jsme se rozhodli tatínkům ukázat, že na ně ve škole nezapomínáme. A v neděli 18. června to s vámi rádi oslavíme.

„Tátové, jste hrdinové!“