Tak, letos už máme doběháno…

…tedy v tomto školním roce.

Ve čtvrtek 23. 5. 2024 proběhlo závěrečné kolo Olympiády zlínských škol v orientačním běhu. Poslední, čtvrté kolo se běželo v malebném prostředí malenovického hradu. Hrad krásný, trasa velmi obtížná. I přes náročnost terénu, už dojít na start bylo překonat všechny „ajronmen“ trasy, jsme dovezli spoustu cenných kovů. Velmi si zaběhali letos i paní učitelky.

V nejmladší kategorii, tedy děti 3. a 4. tříd, se na 4. místě umístila dvojice ze 4.A Maxmilián Myslík a Vít Macůrek. Na posledním oceňovaném 6.místě skončili kluci ze 4.B Kaláč Lukáš s Tomečkem Karlem. V top 10 zazněla i další jména. 8. místo získaly slečny ze 4.C Horáková Sofie a Vlčková Vanesa, 10. místo pak holky ze 3. B, Viktorie Sternatová s Krejčiříkovou Terezou.

Ve II. kategorii žáků 5. tříd byl nejrychlejší a nejšikovnější z naší školy David Krajča z 5. A, který se našel na 9. místě. Ale páťačky z naší školy byly nakonec šikovnější. Spolužačky Davida, holky z 5.A, postupně obsadily 3. a 4.místo. Byly to dívky Nováková Natálie a Mechlová Klára.

V 6.třídách jsme měli pouze jednoho, ale velmi úspěšného zástupce, který neustále čeká na své vysněné 1.místo. Je jím Adam Válek ze 6. A. Ten skončil na krásném 2.místě.

No a v poslední kategorii, kategorii OPEN, ve které běhají bez rozdílu věku i pohlaví společně všichni studenti 7. – 9.ročníků, bylo nejzvučnější opět jméno našeho nejlepšího matadora tohoto krásného sportu, a to Gabriela Felixe Mičky ze 7.A. K jeho 2.místu opět gratulujeme! A já mu opět musím poděkovat za úžasnou pomoc s mladšími dětmi, a hlavně s terénem, kdy před každým startem zájemcům vysvětlí mapu, orientační značky a ukáže start i cíl.

Děkuji také všem dalším zúčastněným, kteří běhají pravidelně a ráda vždy vidím, že stále mají zájem jít reprezentovat naši školu. Doufám, že se opět uvidíme i příští rok, jsou to Válek Jakub, Dosoudil Dominik, Marek Vidlička, Skopová Amálka, Luhová Denisa, Svobodová Jolana, Plášilová Lucie, Škamralová Aneta, Svoboda Jan, Červenák Lukáš, Vavrušová Gabriela, Nevařilová Alice a Šimurda Václav.

Potlesk patří všem, poněvadž neustále vyhrávat je určitě krásné, ale časem můžete ztratit motivaci. Naopak porvat se i s neúspěchem, ale na další závod stejně nastoupit, je do života velmi posilující. Život totiž nejsou jen výhry, ale i menší či větší pády, kdy se musíš opět zvednout a jít. Povykládat by vám o tom mohl i několikanásobný mistr Evropy, mistr světa a účastník letošní olympiády, plavec Mira Knedla, který se přijde podívat do 5. C a odpovědět na všechny zajímavé otázky, které žáky zajímají. A třeba bychom mohli domluvit i menší autogramiádu pro další zájemce.

No a jak skončila v celkovém závodním klání sedmnáctka? Naše základní škola skončila na bramborovém 4.místě. A matematika je v tomto jasná – čím více nás příště přijde běhat ve všech 4 kolech, tím lepší umístění naše škola může získat a to 3.místo je opravdu kousek. Tedy přímou úměrou příští rok k vítězství!