Světový „Den vody“ ve 3. B

22. březen již od roku 1993 každoročně patří významnému tématu – VODĚ. Důvodem je skutečnost, že na světě více než miliarda lidí trpí nedostatkem pitné vody a nemá k ní snadný přístup.

Děti ze 3. B si tento den připomněly hned několika způsoby. V matematice děti počítaly, kolik kilometrů denně musí nachodit dítě v Africe, když obstarává a nosí vodu v kanystrech z velké vzdálenosti. Tady si uvědomujeme, jak je tato životně důležitá tekutina pro nás snadno dostupná, a to v té nejlepší kvalitě. Jen otočíme kohoutkem ….a máme vody, kolik zrovna potřebujeme. Téma VODY se prolínalo i v dalších předmětech, např. v českém jazyce, angličtině (práce s anglickým textem a překladačem) a nechyběly samozřejmě i tolik oblíbené pokusy, ze kterých byly děti nadšeny nejvíce. Vše jsme pro zábavu podpořili modrým oblečením.

Na závěr výzva pro nás všechny - Jak mohu touto drahocennou tekutinou šetřit i já?

Bohumíra Janíčková