Školní výlet tř. 6.A a 6.D

Dne 31.5. 2022 se žáci naší školy vydali do města Brna. Navštívili zábavní vědecký park na výstavišti. VIDA byla založena již v roce 2014. Vědecké divadlo je určeno pro všechny věkové kategorie. Hravou formou si zde žáci mohli vyzkoušet na 170 interaktivních exponátů. Expozice je věnována čtyřem tematickým celkům : planeta, civilizace, člověk a mikrosvět. V doprovodném programu si zahráli na detektivy, měli možnost vyzkoušet si spoustu pokusů s magnety. Nejvíce je nadchla výroba magnetického slizu, který jim zůstal jako suvenýr.

Návštěva tohoto zábavního centra určitě stojí za to. Zájemci si mohou třeba odpálit vodíkovou raketu, stát se hvězdou zpravodajství o počasí, zmrazit vlastní stín, zažít zemětřesení, rozpoutat tornádo nebo přijít na kloub záhadě Bermudského trojúhelníku.

VIDA byla žáky hodnocena velmi kladně. Doporučili by ji všem, kteří se chtějí dozvědět více o fyzikálních zákonech a pobavit se.

V druhé polovině výletu jsme navštívili dominantu města Brna – hrad a pevnost Špilberk.
Hrad byl vystavěn v 13. – 15. století v gotickém a dokončen v barokním stylu. Tyčí se nad Brnem v nadmořské výšce 282 m. Prohlídli jsme si hradby, historická děla, nádvoří a koupili si suvenýry. Učarovala nám krásná vyhlídka na celé město.

Výlet se žákům líbil, dokonce i počasí nám přálo.