Škola hrou v nové počítačové učebně

Začátkem druhého pololetí se nám podařilo v rámci inovací uskutečnit velký krok kupředu. Škola totiž pořídila zcela novou počítačovou učebnu. Nyní máme k dispozici 25 nových počítačů zvládajících veškeré úlohy, které jsme dříve dělat nemohli. Nejenže můžeme počítače využívat na běžnou práci s minimální prodlevou, ale především můžeme využívat jejich výkonnostní potenciál při výuce informatiky.

Právě v informatice vítáme tyto nové možnosti s otevřenou náručí. Z nových počítačů se mohou těšit děti všech ročníků. A to z prostého důvodu. MINECRAFT EDUCATION. Tato populární hra ve své verzi Education je perfektním nástrojem k výuce programování, kterou absolvují děti od 4. do 9. tříd. Tato verze hry však neslouží pouze pro účely informatiky, tematické světy pro svůj předmět si zde najde každý vyučující.

Kromě Minecraftu se nám na letošní rok podařilo získat licenci k novému projektu od tvůrců z Bohemia Interactive: EDU YLADNS. Jedná se o podobný počin, jako je Minecraft. Děti zde mohou se svojí postavičkou vytvářet svět a plnit různé úkoly. Ten největší přínos pro nás je zapojení programovacího prostředí – tedy příkazových bloků.

David Pavlůsek