Seznamujeme se s hudebními nástroji - IV. díl

Začátkem května tři šikovní kluci z 9.B přiložili ruku k dílu a ze starších zbytků stojanů, bubnů a činelů sestavili soupravu bicích nástrojů a opravili také stávající bubínky, které už byly notně „rozhrkané“. Přestože bicí souprava není úplně dokonalá, hned byla několikrát využita a stále si na ni žáci mohou v hodinách hudební výchovy zahrát. V průběhu května nám ve třídách 9.A a 9.B předvedl hru na bicí Ondřej Jašek a v 9.C Lenka Holešovská. Žáci se rovněž dozvěděli, jaké části bubnů a činelů by měla souprava obsahovat, jaké paličky se používají a samozřejmě zhlédli i názornou ukázku různých stylů hry, rytmů a úderů. Oba žáci také spolu s vyučující, která hrála na klávesy, byli schopni doprovázet svou hrou několik písní, které jsme se žáky společně zpívali. V dalších hodinách si Ondra i Lenka vyzkoušeli roli učitele a pomáhali ostatním žákům, jak správně držet paličky a jak bubnovat.
                                                                                                                                           Š. Seidelmannová