Seznamujeme se s hudebními nástroji - III. díl


Co si takhle zahrát třeba melodii Piráti z Karibiku? No jo, ale jak na to? Není to tak obtížné, jak bychom si mohli myslet. Chce to jen trochu času, flétničku do ruky a hlavně nevzdávat se! Zapněte si počítač, zadejte na youtube Hra na flétnu a ono už vám „vyběhne“ několik lekcí, ve kterých se můžete naučit základy hry.
A o to jsme se po celý březen a duben v osmých třídách snažili v našich hodinách hudební výchovy. Nejprve jsme si ukázali, co vše můžeme najít na počítači k tomuto tématu a jak doma sami potom pokračovat ve hře. Podívali jsme se, na jaké typy zobcových fléten se dá hrát, poslechli jsme si úryvky hry na tyto flétny, ukázali si, kde a za kolik se dají koupit.
Poté jsme si rozdali flétny, popsali je, vysvětli a ukázali, jak je držet, jak správně vyloudit tón a jak zahrát jednotlivé tóny. Ty jsme následně procvičovali na jednoduchých cvičeních, až se nám nakonec podařilo zahrát jednoduchou písničku Halí, belí. Další hodinu jsme si vše zopakovali, přidali další tóny a po krátkém procvičování jsme zvládli zahrát další písničku Běžela ovečka.
V dubnu a začátkem května jsme hráli i v devátých třídách. Tam už to bylo přeci jen o trochu snazší, jelikož jsme nehráli poprvé, jako v osmých.
A na co budeme hrát příště? Nechte se překvapit!

                                                                                                                                      Šárka Seidelmannová

Archiv novinek >