Seznamujeme se s hudebními nástroji - II. díl

Vítejte na hodinách bubnování na africké bubny djembe. Relaxujeme, hledáme osvěžení, nabíráme energii. Začínáme jednoduchými rytmy a přidáváme další a další až nakonec kombinujeme rytmy za doprovodu známých skladeb. Konečně někteří žáci popouštějí nahromaděnou páru, ale to není vše, jedeme dál, přidáváme tempo, kdo vydrží? V úvodu našeho bubnování se vždy nejprve krátce seznámíme s historií hry, stručným popisem nástroje a hlavně se základními údery. Nasměrováním na ukázky názorných lekcí hry na djembe na youtube se žáci dozvídají, kde se mohou inspirovat a v případě zájmu dále procvičovat své dovednosti.
                                                                                                                                    Š. Seidelmannová