Pythagoriáda na naší škole

I přes nepříznivé podmínky zapříčiněné pandemií koronaviru, se výběr žáků 6., 8. a 9. ročníku nebál zabojovat na začátku listopadu v matematické soutěži Pythagoriáda. Ve školním kole, které se konalo přímo v naší škole, měli 60 minut na řešení patnácti zapeklitých matematických úloh. S výsledky jsme spokojení, ve všech třech ročnících byli úspěšní řešitelé, a jen ti mohli postoupit do dalšího kola.
Okresní kolo se ale konalo online. V něm za naši školu bojovali Patrik Mana z 8. A, Jiří Skopalík z 8. B, Ema Papežíková a Petr Kučera z 6. C.
Někteří žáci se bohužel zúčastnit nemohli z důvodu nařízené karantény.
Děkujeme všem žákům za zapojení do soutěže a doufáme, že v dalších letech se znovu zúčastní!

Mgr. T. Řezáčová,  Mgr. P. Růžičková