Ptáci našich zahrad - dobroty do krmítek, ledové ozdoby

Zimní období nás vybízí k pomoci obyvatelům našich zahrad a parků - ptáčkům, kteří zde zůstávají přes zimu. Vedeme naše děti k lásce k přírodě a my jsme se s dětmi ze 3.B rozhodli ptáčkům trochu přilepšit.
O stálých ptácích jsme si nejen povídali, pozorovali je v krmítku na webové kameře ze záchranné stanice Makov, uspořádali si výstavu knih, ale hlavně jsme pro ně připravili krmení.
V naší školní zahradě jsme objevili opuštěné ptačí krmítko, které jsme s dětmi začali plnit dobrůtkami. Snad si k němu brzy ptáčci najdou cestu.
Paní vychovatelka Míša Horňáková s dětmi v družině vytvořila krásné papírové ptačí krmítka a názorné obrázky těchto našich opeřenců.
V minulém týdnu, kdy nám přálo mrazivé počasí, jsme s dětmi vyrobili také ledové ozdoby z přírodních materiálů, kterými jsme pak ozdobili keř u školy.
Jak se nám práce povedla, posuďte sami.
B. Janíčková, M. Horňáková