Přednáška pro kroužek Základy první pomoci

Pořád se učíme něčemu novému a říkáme si situace ze života, se kterými se můžeme setkat. Jak v takových situacích reagovat je teoreticky jasná věc. Nejlepší učitel je ale samotná praxe. Proto jsme si domluvili na Zlínské záchranné službě přednášku přímo od Mgr. Dany Poláškové (vedoucí vzdělávacího a výcvikového střediska), která provádí odborné školení pro hasiče, policisty, ale také záchranáře a doktory. Viděli jsme vybavení školícího střediska, kde mají dokonce velice drahou a „inteligentní“ figurínu, která dokáže simulovat reakci pacienta na množství podaných léků. Mohli jsme si vyzkoušet resuscitaci s více zachránci, dýchání pomocí ambuvaku, resuscitaci malého dítěte, a dokonce jsme měli mluvící simulátor systému AED. No prostě hromada zážitků, které musíme vstřebat a doufat, že se do podobných nelehkých situací nikdy nedostaneme. Pokud se s nimi ale setkáme v našem životě – jsme skvěle připraveni!

Vedoucí kroužku, Mgr. T. Dobšová