Pozvánka do divadla

Milé dámy a pánové, vítáme vás na velkolepém divadelním představení, kde publikum a zároveň účinkující jsou žáci ze 6. ročníku. Vybraní moderátoři za každou třídu vítají hosty, uvádějí jednotlivá čísla a komentují dění. K vidění jsou soutěže, hádanky, písničky, tanec, pantomima a scénky typu: Let do Říma, Krádež v Kauflandu, Úraz, příjezd sanitky a následná operace, Pat a Mat objevují chemii, Hon na kamzíka, Příhoda v restauraci, Policejní razie a další. Během února a března si měli žáci za úkol vybrat typ jevištního představení, vymyslet téma, připravit děj, dialogy, kostýmy, doprovodnou hudbu a další pomůcky. Po velikonočních svátcích v průběhu dvou dubnových týdnů se konala naše vystoupení, na kterých žáci mohli předvést své herecké, taneční a další tvůrčí nadání. Mnozí si uvědomili, jak důležité je před publikem mluvit nahlas, zřetelně, a také, jak důležité je emotivně zaujmout diváky a hlavně, že kvalitní příprava se opravdu vyplatí.

Š. Seidelmannová