Pohádka o sýru, aneb sýrová krabička od Happy Snack

Byl jednou jeden den. A byl to pracovní den. To znamená, že to mohlo být jen pondělí, nebo úterý, případně to mohla být středa, či se jednalo o čtvrtek anebo pátek. Rozhodně to nemohla být sobota, ani neděle. Který přesně den to byl, se dnes už nedozvíme. Ale na stole jedné moc hodné paní učitelky se objevila záhadná krabička. A to víte, ve škole není přeci čas na zábavu a hry. Pořád se píšou samé testy, písemky, diktáty nebo se zkouší u tabule a zadávají nekonečné domácí úkoly. Krabici se tedy nikdo nikdy nevěnoval. A ta žila asi šťastně, dokud neumřela.          KONEC.

Možná vás některé překvapíme, ale i klasické školství se stále věnuje učení hrou a zastává metody, kterými se snaží dětem výuku co nejpřirozeněji přiblížit. Mnozí učitelé a učitelky vymýšlejí různé projekty, hry, metody a vytvářejí pomůcky tak, aby učení děti hlavně bavilo a připravilo do budoucnosti.

Co vlastně v té záhadné krabici střední velikosti tedy bylo? Jak už název článku napovídá, jednalo se o ochutnávku sýrů připravenou firmou Happy Snack. Hned jsme společně s dětmi ve třídě vymysleli projekt, abychom pečlivě vyplnili přiložený formulář o tom, jak moc nám jednotlivé sýry chutnaly a proč. Mezi mnoha návrhy vyhrálo pečení různých jednoduchých sýrových jednohubek. Ty si děti příště mohou vyzkoušet upéct, třeba zrovna na svou narozeninovou oslavu nebo jen jako překvapení pro babičky a dědy. Vše samozřejmě za přísného dozoru dospělé osoby, aby nevznikl zbytečný úraz či nehoda. Žáci i žákyně 4.C vzali ochutnávku velmi poctivě. A tak vzniklo několik výborných druhů jídla. Co a jak jsme ochutnali, můžete vidět v přiložené fotogalerii, a my se budeme těšit na další výzvy!

A který sýr to vlastně vyhrál? Všechny! Jen pár dětí sýr nejí vůbec, ale i na to jsme byli připravení a mohly si udělat „nesýrovou“ variantu.

Mgr. Eliška Holíková a kolektiv dětí ze 4.C