Ohlédnutí za „Andersenem“

Jak jste v předešlém článku mohli zaznamenat, tak se v naší škole konalo již tradiční „Odpoledne s Andersenem“. Tato akce byla připravena pro naše druháčky.

A jak to všechno probíhalo? Nejprve jsme se všichni sešli u našeho stromu „Pohádkovníku“, u kterého jsme si zazpívali a také se dozvěděli, kdo to byl ten Andersen. Potom si děti ve skupinkách pod vedením studentek Střední školy pedagogické a sociální ze Zlína tvořily, vyráběly a plnily různé aktivity, které nám také později prezentovaly. Celá akce se týkala převážně jednoho autora literatury pro děti, a to Eduarda Petišky a jeho krásných knih. Odpoledne ubíhalo dost rychle a než jsme se nadáli, venku už byla tma.

Společně strávené odpoledne a večer jsme zakončili opět u Pohádkovníku. A že je ten strom kouzelný? No samozřejmě, když je pohádkový … objevily se pod ním totiž dárečky pro děti.

Závěrem patří velké poděkování všem paním učitelkám a studentkám Střední školy pedagogické a sociální ve Zlíně za pomoc při organizaci této krásné akce.

B. Janíčková, E. Holíková