MATEMATICKÝ KLOKAN 2022

Jako každý rok se naše škola opět zapojila do matematické soutěže KLOKAN 2022. Na prvním stupni se soutěžilo ve dvou kategoriích – Cvrček (2. – 3. třídy) a Klokánek (4. – 5. třídy). Celkem se zúčastnilo přes 200 dětí z prvního stupně a v kategorii Cvrček si odnesl první místo Jan Válek z 3. C a v kategorii Klokánek Rušar Filip z 5. B. Na druhém stupni se této soutěže zúčastnil pouze výběr těch nejlepších žáků a i tak si zasoutěžilo přes 70 dětí. Za kategorii Benjamín (6. – 7. ročník) si odnesl první místo Petr Kučera z 6. C. Za kategorii Kadet (8. – 9. ročník) opět zazářil Jan Sousedík z 9. C, který tento školní rok byl také mezi úspěšnými řešiteli v krajské matematické soutěži.
V porovnání s výsledky za okres a celý kraj se naše škola nachází rozhodně na skvělé úrovni a jsme moc rádi, že se žáci aktivně a s velkou chutí zapojují do dalších a dalších soutěží!

Mgr. Tereza Řezáčová