Londýn forever

V dnešní době se bez angličtiny neobejdeš. Častá věta, kterou z úst vypouští učitelé,
ale i rodiče. Ano, počítačové hry, návody na instalace aplikací i nápisy všude kolem nás jsou napsány v angličtině. I ti, kteří se angličtinu nikdy neučili, určitě ví, co znamená hair nebo game over.
Testy a písemky jistě prověří znalosti žáků, ale jsou žáci dosti „odvážní“, aby se domluvili v anglické rodině? Zvládnou si koupit vysněné boty nebo rozměnit peníze v anglické směnárně? Praktickou zkouškou z angličtiny si mohli projít žáci 8. a 9. ročníků
od 13. do 17. března v rámci poznávacího zájezdu v Londýně.
Cesta autobusem a trajektem sice trvá 24 hodin, ale nic to neubere na kráse, kterou je možno v Londýně zhlédnout. Nejen památky (Tower Bridge, Big Ben, St. Paul´s Cathedral…), jízda doubledeckerem, dvě noci v anglické rodině, typické proměnlivé počasí, kilometry v nohou, výborné sendviče a obrovská radost z nalezení odpadkového koše (v Londýně jich mnoho nenaleznete) zůstanou v našich pamětích, troufáme si říct, navždy.

Mgr. K. Trnčáková, Mgr. R. Šenková, Mgr. J. Mechlová