Kreativně a hlavně pospolu

V etické výchově se s šesťáky zabýváme různými tématy. Někdy se jedná o témata vážná (např. důstojnost člověka, manipulace), avšak některá bychom mohli zařadit do tzv. „rozverných“.
Kreativita (tvořivost) byla předmětem tohoto týdne a k rozvernosti vybízela. Diskutovali jsme o tom, co to kreativita vlastně je, ve kterých situacích jsou žáci nejvíce tvůrčí (např. originální výmluvy, proč jsem dostal špatnou známku a nemám opět uklizený pokoj) a svou tvořivost šesťáci mohli ukázat mimo jiné při tvoření sousoší z vlastních těl. Sousoší muselo být pojmenováno a prezentován musel být i jeho význam.
Další kreativní úkoly na žáky čekají a pevně věřím tomu, že se bude ozývat smích jako dnes z 6.C.
Přeji zdravé a kreativní nadcházející dny.
                                                                                                                                       Mgr. Jarmila Mechlová