Jak na divadlo?

V uplynulém měsíci si žáci šestého ročníku vyzkoušeli, jaké to je hrát před publikem – třídou. Samozřejmě to vyžadovalo několikatýdenní přípravu. Nejprve si žáci sami volili moderátora, který je provede celým programem zábavného revue a který také vtipně uvede každé číslo.
Potom se mezi sebou domlouvali, kdo s kým ve skupinkách bude hrát, jak a co předvedou. Následoval výběr hudby, která měla jednotlivá představení oživit a nakonec vymysleli kostýmy a připravili rekvizity. Před samotným revue už stačilo jen upravit třídu a nachystat vše potřebné a velkolepé představení mohlo začít.
A na co vše jsme se mohli těšit? Tanec, kouzelníci, soutěž o nejrychleji složenou Rubikovu kostku, hádanky, hra na flétnu a na klávesy, scénky: Důchodkyně v Kauflandu, U lékaře, V kadeřnictví, Přepadení klenotnictví a nechyběla ani pantomima…
Po počátečním ostychu se žáci naučili vystupovat před ostatními, zjistili, jak je důležité mluvit jasně, zřetelně, jak pojmout svou roli, jaké výrazové prostředky použít, aby patřičně ztvárnili děj. Zjistili také, že je důležité emotivně zaujmout diváky a že se kvalitní příprava opravdu vyplatí.

Š. Seidelmannová