Jak jsme si hráli s umělou inteligencí v hodinách českého jazyka



Umělá inteligence (AI) je schopnost strojů nebo počítačových programů napodobovat lidské myšlení a chování. AI se používá v mnoha oblastech, jako je medicína, vzdělávání, umění nebo zábava. V tomto článku se dozvíte, jak jsme si v hodinách českého jazyka vyzkoušeli jednu z možností AI - generování obrázků.

Naše třída se připravuje na psaní slohové práce na téma Popis uměleckého díla. Místo toho, abychom popisovali nějaké existující dílo, jsme se rozhodli vytvořit si naše vlastní. A to s pomocí AI!

Na internetu jsme našli nástroj, který dokáže vygenerovat obrázek podle toho, co mu napíšeme. Například, když napíšeme “namaluj mi modrou kočku s kloboukem”, dostaneme obrázek modré kočky s kloboukem. Není to úžasné?

Každý z nás si mohl vybrat, co chce na svém obrázku vidět. Jedinou podmínkou bylo, že má obrázek zachytit nějakou krajinu. Potom jsme zadali naše popisy (prompty) do nástroje a nechali ho pracovat. Byli jsme velmi zvědaví, jaké obrázky nám ukáže.

Když jsme viděli výsledky, byli jsme nadšení! Nástroj dokázal vykreslit naše představy velmi přesně a detailně. Některé obrázky byly dokonce tak působivé, že bychom je rádi měli doma na zdi. Bylo zajímavé porovnávat, jak se liší naše obrázky od těch ostatních.

Nyní máme každý své originální umělecké dílo, které budeme v následující hodině popisovat. Myslím, že to bude velmi zábavné a poučné cvičení. Díky AI jsme se nejen seznámili s novou technologií, ale také rozvíjeli naši fantazii a kreativitu.

                                                                                                 (článek podle zadání napsala AI, korekce provedla Lenka Brázdová)



Archiv novinek >