Fake news ovládly český jazyk

V současné „podivné“ době trávíme mnoho času na internetu, který má spoustu pozitiv, ale v tomto virtuálním světě na nás číhá i spoustu nástrah, např. v podobě fake news (falešné zprávy).
V tomto týdnu „FAKE NEWS“ ovládly český jazyk v 7. ročníku, tedy aspoň na jednu vyučovací hodinu.
Pozvání do online hodiny přijala Bc. Anděla Krumpolcová (Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně), která svým osobitým a strhujícím přednesem vysvětlila žákům, co je to fake news, pomocí kterých znaků je můžeme rozpoznat, jak a proč vznikají, v čem spočívá jejich nebezpečí. Dále se okrajově věnovala sociálním sítím a veškeré informace doplňovala praktickými příklady nebo vtipnými videi.
Žáci dostali i tipy na webové stránky, kde se mohou dále vzdělávat např. zvolsi.info.
Sedmáci zhodnotili takto strávenou hodinu velmi pozitivně zejména její přínos do každodenního života.
                                                                                                                                                            Jarmila Mechlová