Exkurze na Zlínskou záchrannou službu

V úterý 28. 2. byl pro některé žáky den, na který se už měsíc těšili. Uskutečnila se plánovaná exkurze na naši Zlínskou záchrannou službu. Plánovaná návštěva se trochu protáhla, protože žáci se ptali na spoustu věcí a chtěli si všechno vyzkoušet. Prošli jsme si různé druhy aut, kterými záchranáři mohou jezdit v různých situacích, a dokonce jsme si nechali natočit základní EKG a změřit hladinu cukru v krvi. V závěru exkurze jsme se mohli podívat do samotného srdce záchranné služby – dispečink. Zde jsme jako myšky tiše naslouchali, když dispečerky hovořily s posádkami a „klienty“. Viděli jsme veškeré počítačové vybavení a nasáli jsme atmosféru místa, kde se hraje mnohdy doslova o čas. Čas, který je potřeba k záchraně lidského života.
                                                                                                                                            Mgr. T. Dobšová