Evropský den jazyků

V pondělí 26. 9 se třída 8. A zúčastnila akce Evropský den jazyků, jež se konala v budově Gymnázia a Jazykové školy Zlín. Zdejší učitelé a studenti si pro žáky základních škol připravili zajímavý program, který nás seznámil s některými světovými jazyky – angličtinou, němčinou, španělštinou a francouzštinou.
Letošní rok byl zaměřen na kulturu, a tak jsme se dozvěděli o typických německých a rakouských jídlech, ve francouzštině jsme poznali jejich filmy a komiksy a naučili se základní fráze, ve španělštině jsme debatovali o siestě, bězích s býky a dozvěděli se, co je tapas a paella. V angličtině jsme se podívali do dob hippie a počátků rocku a punku, a nakonec si i zatancovali.
Celý den jsme si opravdu užili a pořadatelům děkujeme.
                                                                                                                                                     Radka Šenková