Družstvo házenkářů si veze 3. místo z Lloret cupu 2024 ve ŠpanělskuDružstvo chlapců složené z mladších a starších žáků se vydalo v sobotu 23. března na dlouhou a náročnou cestu do Španělska, kde se ve městě Lloret de Mar, ležícího na pobřeží Costy Bravy, zúčastnilo prestižního mezinárodního turnaje mládeže – Lloret cup 2024.

V kategorii BU14 nám rozlosování turnaje přiřadilo ve skupině D družstva H Banyoles, AEH Les Franqueses, Handbol Cooperativa Sant Boi B.
Po vítězství ve skupině postoupili chlapci do osmifinále. Soupeřem v tomto utkání byl Handbol Igualada, se kterým si naši hráči dokázali poradit v poměru 26:13. Propukla velká radost z postupu do čtvrtfinále, ve kterém jsme se utkali s Handbol Garbí. Jasnou výhrou 27:21 si zajistili postup do semifinálového klání a možnost zahrát si o medaile. Chuť a vůle dosáhnout na medaili byla ohromná. Kluci dali do semifinálového utkání s Clubem Handbol Vila-Real naprosté maximum, avšak silnější, statnější a větší hráči tohoto věhlasného klubu byli nad jejich síly. Museli jsme ve výsledku 23:13 sklonit a uznat neskutečnou sílu soupeře, který postoupil do finále.
Rozlosování turnaje bylo nemilostivé a hned v zápětí čekalo naše hráče utkání o 3. místo proti Papa Johns Imperial. Družstvo se dokázalo zformovat a vidina medaile je táhla za tímto velkým úspěchem hned od první minuty. Na hráčích bylo vidět, že jsou na pokraji fyzických sil, ale myšlenka na bronzovou „placku“ byla silnější. Vše bylo stvrzeno konečnou sirénou na konci zápasu ve výsledku 29:22.
Všem hráčům a realizačnímu týmu děkujeme za vynikající zahraniční reprezentaci. Naši školu reprezentovali: Bartoň Adam, Franěk Anthony, Choleček Jan, Kubiš Filip, Marek David, Parkán Kryštof, Surý Eduard, Šeděnka Filip, Šimek Radim, Šimurda Václav, Zasadil Vojtěch.

Archiv novinek >