Digitální den ve 2. B

Moderní informační a komunikační technologie se staly běžnou součástí života každého z nás. Děti technologie aktivně využívají již od útlého věku. Poskytují jim především zábavu a slouží, jako nástroje komunikace s vrstevníky. Většina žáků si již existenci světa bez technologií nedokáže představit. To, že počítače, tablety a mobilní telefony nejsou pouhými nástroji zábavy, ale nabízí řadu dalších významných způsobů využití, dětem ukazují mnohé výukové aplikace a další metody práce s nimi.

Děti z 2. B už práci s tablety dobře znají. Aplikaci jako Zatracená čeština a Matemág rádi využívají v hodinách. Ve čtvrtek navíc navštívily žáky 4. A, kteří jim ukázali, jak pracují v hodině informatiky s lego roboty a na co se tak můžou od 4. ročníku těšit.

Edita Žáková, David Pavlůsek