Bubnujeme na djembe

Letošní jaro bylo v hudební výchově pro žáky 2. stupně ve znamení bubnování. K dispozici jsme měli celkem 13 afrických bubnů, zvaných djembe.
První hodinu se žáci seznámili s tímto zajímavým nástrojem pocházejícím ze západní Afriky, vyzkoušeli si zvuk jednotlivých úderů, seznámili se stylem hry a poté hráli jednoduché rytmy. V dalších hodinách jsme navázali na styl jednoduchého bubnování, zopakovali naučené rytmy a dále zkoušeli kombinaci různých rytmů. Po zvládnutí a zapamatování si těchto kombinací jsme následně doprovázeli známé hity, jako například: Abba – Mamma Mia, rokenrol, Second Waltz, Paso Doble - André Rieu.
Věřím, že se hra všem líbila, žáci se dostatečně odreagovali a patřičně si užili tuto nevšední aktivitu.
                                                                                                                                                   Š. Seidelmannová