BOOK SWAP

Výměna knih na naší škole

V tomto týdnu se na naší škole uskutečnila zajímavá akce s názvem BOOK SWAP. Šlo o první ročník této akce, která probíhala od pondělí 16. do středy 18. října. Cílem akce bylo podpořit čtenářství žáků a umožnit jim vyměnit si knihy, které už přečetli nebo je nezajímají, za jiné knihy, které by chtěli přečíst.

Akce byla velmi úspěšná. Žáci přinesli do školy své knihy, které zde byly vystaveny. Potom si mohli vybrat z nabídky jiných knih, které přinesli další spolužáci. Každý den se sešlo několik žáků, kteří si prohlíželi a vyměňovali knihy. Někteří si dokonce vyměnili i doporučení na zajímavé tituly. Poslední den výměny se nám podařilo „udat“ všechny tituly.

BOOK SWAP byl skvělou příležitostí pro žáky, aby si rozšířili svůj čtenářský zájem, objevili nové autory a žánry, a také se zapojili do sociální interakce s ostatními čtenáři. Akce také přispěla k recyklaci knih. S výměnou jsme byli velmi spokojeni a plánujeme ji zopakovat i příští rok. Doufáme, že se zapojí ještě více žáků a že se BOOK SWAP stane tradicí na naší škole.