BIOLOGICKÁ OLYMPIÁDA

Ve čtvrtek 25. 1. 2024 se na naší škole uskutečnila biologická olympiáda (kategorie D a C). Letošní téma bylo JAK SE ŽIJE V LUŽNÍM LESE. Soutěžilo se v teoretické části (test s výběrem odpovědí) a praktické, která obsahovala určování přírodnin (15 rostlin a 15 živočichů). Poslední část byla laboratorní, v kategorii D žáci pozorovali pomocí mikroskopu krystaly šťavelanu vápenatého v různých rostlinách. V kategorii C měli žáci najít škrobová zrna v kukuřici, fazolu a bramboru.

Na prvním místě v kategorie D se umístila Chaloupková Natálie (6.C), na druhém místě skončila Svobodová Natálie (6.C) a třetí místo obsadil Dosoudil Jakub (7.A).

V kategorii C získala nejvíce bodů Papežíková Ema (8.C), druhé místo obsadila Plačková Natálie (8.C) a třetí místo patří Krejčiříkové Nikole (8.B)

Moc gratulujeme, děkujeme všem za účast a těšíme se na příští ročník!

Paní učitelky Nela Soukeníková a Radka Šenková