BIOLOGICKÁ OLYMPIÁDA 2023

Ve středu 1. 2. 2023 se na naší škole konalo školní kolo biologické olympiády (kategorie C a D). Téma pro letošní rok bylo BEZLESÍ. Biologická olympiáda je rozdělena na tři části: teoretická část (test s výběrem odpovědí) a praktická část, která obsahovala určování přírodnin (15 rostlin a 15 živočichů). Poslední částí byla laboratorní práce, kde v kategorii D žáci pozorovali a popisovali plody a v kategorii C žáci pracovali s naklíčenými rostlinami.
V kategorii D byla letos dvě první místa, která obsadila děvčata ze 7. C Ema Papežíková a Natálie Plačková. Na 3. místě skončila Tereza Gazdová ze 7. A.
V kategorii C se na 1. místě umístila Sára Fabiánová z 8. C, na 2. místě skončila Michaela Hájková z 9. B a 3. místo obsadila Karolína Kaláčová z 8. A.
Vítězové budou naši školu reprezentovat v okresním kole.
Moc gratulujeme, děkujeme všem za účast a těšíme se na příští ročník!

Radka Šenková a Nela Soukeníková