Antické Řecko

O tom, že je tato doba zcela netradiční, slyšíme každý den ze všech stran. Co je naopak velmi tradiční, to jsou krásné, řecké báje. A protože se o starověkém Řecku učíme s dětmi v šestém ročníku v dějepise, úkol byl zcela jasný. Žáci měli zpracovat báje z knihy Eduarda Petišky - Staré řecké báje a pověsti, která je ve formě audioknihy k dispozici na internetu. V příbězích se objevují různí siláci i hrdinové, králové, princezny a samozřejmě bohové, kteří často zasahovali do osudů těchto hrdinů a děti si tak jejich jména lépe pamatují. Sešla se celá řada hezkých referátů!

Kristýna Trnčáková