Adaptační pobyt 6. tříd

Září, září na léto jde stáří… Známý popěvek od Svěráka a Uhlíře. Nejen září to má již za sebou, ale i žáci šestých tříd již dospěli do věku, kdy u nich nastal velký zlomový okamžik. Vstup na 2. stupeň ZŠ.

Šestá třída je pro žáky zlomová a pro někoho velmi zátěžová. Žákům se změní prostředí, přibydou nové předměty, noví spolužáci a také narůstá počet vyučujících.

Proto jsme se rozhodli vstup žákům na 2. stupeň ulehčit. Připravili jsme pro ně netradiční adaptační pobyt na Tesáku v penzionu Pod Kyčerkou. Ano, i s přespávačkou, táborákem a lepivými marshmallow. Během pobytu se žáci mezi sebou lépe poznali, zahráli si spoustu seznamovacích her a získali zkušenosti potřebné k vytvoření dobrých vztahů ve třídě. A aby třída dobře prospívala, je nutné navázat vztah i s novou třídní učitelkou a k tomu je adaptační pobyt jako stvořený! J

Během školní docházky budou probíhat další programy zaměřené na upevňování kolektivu.

Moc děkujeme paní psycholožce Pavle Janečkové za pestrý program.

TU 6. tříd (J. Mechlová, R. Mikošková, K. Moravcová)