Londýn 2024Když někoho požádáte, ať mluví anglicky, spoustě z nás se udělá mdlo, začnou se mu třást ruce a na čele se objeví krůpěje potu. Jak se říká, nejlepší je – hodit do vody a plav, jak umíš. A přesně do takové vody byli „hozeni“ naši žáci 7., 8. a 9. ročníku v průběhu květnového poznávacího zájezdu do Londýna.

V rámci zájezdu se museli poprat se spoustou situací, kdy to bez angličtiny prostě nešlo – ať už si chtěli objednat fish and chips k jídlu, koupit si vyhlídnutý suvenýr nebo třeba zjistit, kolik stojí dres jejich oblíbeného fotbalového mužstva. Druhou zatěžkávací zkouškou bylo ubytování v místních rodinách, kam jsme se po celodenním objevování Londýna vraceli na večeři. Na mnohé čekal menší kulturní šok v podobě předložených kombinací jídel k večeři, ale i to k cestování patří .

O zážitky nebyla nouze – viděli jsme typické londýnské památky jako St. Paul´s Cathedral, Tower of London, Big Ben, London Eye…, projeli se nacpaným londýnským metrem i doubledeckerem, zažili londýnský déšť i sluníčko a užili si krušné chvíle při hledání veřejných toalet a košů, kterých je v Londýně jako šafránu.

Posledním velkým zážitkem byl výlet k moři. Naneštěstí nedosahovalo letních teplot jako jsme zvyklí z dovolených, tak jsme si jen užili den na pláži v Brightonu, vyzkoušeli jejich vyhlášené fish and chips, podívali se do místního akvária a věnovali se nákupům.

Londýn jsme si všichni užili a věřím, že to nebylo naposled.

D. Gajdůšek, K. Moravcová, R. Šenková

Archiv novinek >