FILMOVÝ UZEL

Žáci 8.B se místo školního výletu vypravili na filmové ateliéry. Na začátek byli obeznámeni s historií filmových ateliérů a známých osobnostech prostřednictvím jednoho ze zlínských režisérů pana Zděňka Krupa. Poté byl v plánu 2,5 hodinový workshop, kde jim byly vysvětleny způsoby animace. Ve skupinách si  pak vymodelovali postavičky, vytvořili příběh, který nasnímali a nakonec se mohli podívat i na výsledky své práce v programu, který z jednotlivých animací vytvořil krátký souvislý příběh. Vzhledem k tomu, že probíhal festivalový týden, přijeli žáky natočit i reportéři z České televize. Celý den byl velmi vydařený a žáci byli s programem velmi spokojení.

V odkazu se můžete podívat na malou ukázku, jak tvoření probíhalo. Zprávičky 28.5.2019

Mgr. Petra Pšenčíková