Exkurze kroužku Základy první pomoci

Dneska jsme se s žáky, kteří navštěvují kroužek Základy první pomoci na druhém stupni, vydali podívat na další složku integrovaného záchranného systému. Byli jsme na hasičské stanici ve Zlíně na ulici Přílucká a strávili tam víc než pár minut . Přes dvě hodiny se nám věnovali dva úžasní hasiči a ukazovali nám všechna vozidla, vybavení ba dokonce tréninkové zázemí, kde se zocelují a připravují na reálné akce. Měli jsme štěstí a viděli ostrý výjezd, kdy jsme si připadali jako ve filmu – oni opravdu sjížděli z tyčí dolů k autům! Někteří žáci se dozvěděli, co je třeba pro to, aby se z nich stali také šikovní hasiči. Samozřejmě jsme se zajímali i o to, jak vypadají směny, kdo má jaký úkol a další informace, které nám lezly i ušima. Nakonec nesmí chybět společné foto před autem! A těšíme se na další exkurzi!

Mgr. T. Dobšová