Deváťáci si vyzkoušeli první pomoc s Českým červeným křížem
V pondělí 13. října se žáci devátého ročníku zúčastnili školení první pomoci, které pro ně připravil Oblastní spolek Českého červeného kříže Zlín. Cílem setkání bylo nejen předat základní informace, ale hlavně si vše prakticky vyzkoušet.
Pod vedením zkušených lektorů si žáci zopakovali zásady první pomoci, prošli jednotlivé kroky při oživování pacienta a také si procvičili přímou masáž srdce na figuríně a seznámili se s tím, jak funguje automatický externí defibrilátor (AED). Navíc se dozvěděli, kde jsou defibrilátory ve Zlíně umístěny a jak je v případě potřeby použít.
Nechyběla ani část věnovaná ošetření krvácení a běžných úrazů, při které si žáci mohli ověřit, zda by dokázali v krizové situaci zachovat chladnou hlavu a správně reagovat.
Doufáme, že deváťáci odcházeli s tím, že první pomoc není jen učivem, ale praktickou životní výbavou, která může zachránit lidský život.
Mgr. Lenka Brázdová