UČÍME SE HRÁT NA FLÉTNU

V minulých týdnech hráli žáci 8. ročníků, vždy po jednotlivých třídách, na flétny. Z hygienických důvodů se třídy průběžně nestřídaly. Každý žák měl stále stejnou (číslem označenou) flétnu, kterou po skončení výukového cyklu pod vedením vyučujícího rozebral, umyl a následně byla flétna ještě vyčištěna speciální dezinfekcí a uložena do stojánku, ve kterém vysychala. Asi ve 2 - 3 hodinách hudební výchovy se žáci seznámili se základní hrou na sopránovou zobcovou flétnu. V hodinách se dozvěděli, jaké jsou typy zobcových fléten, kde a za kolik si flétnu mohou pořídit, jak se flétna drží, jak zahrát čistý a libozvučný tón. Postupně se naučili hrát několik tónů, které procvičovali společně na jednotlivých cvičeních. Jakmile zvládli vyloudit jednotlivé tóny, dokázali pak zahrát i jednoduchou píseň. Mnozí zahráli i dvě písně. V každé třídě se také našli žáci, kteří již dříve hráli na flétnu a obohatili tak svým přednesem skladeb výuku a nadchli mnohé pro tuto hudební činnost.