NOSTALGIE NA SEDMNÁCTCE

Minulý týden se na naší škole konal projekt Den (s) učitelem. Projekt přinesl nejen příležitost pro rodiče žáků 2. stupně nahlédnout do každodenního života na škole, ale také vytvořil prostor pro vzpomínky a možnost se ponořit do nostalgie, kdy sami rodiče seděli ve školních lavicích. Někteří však nezůstali jen v lavicích, ale vyzkoušeli si i roli učitele a vystoupili před žáky.

Rodiče, kteří se zúčastnili projektu, ocenili zejména přátelský vztah mezi učitelem a žáky, nápady učitelů, kteří se snaží jak moderními technologiemi, tak i různými aktivitami žáky nejen naučit, ale vytvořit i příjemnou atmosféru.

Ranní nervozitu vystřídal údiv, že je již konec výuky. Zážitky pak byly sdíleny ve školní jídelně.

Příští rok si snad zase najdou rodiče chvíli, aby zavzpomínali, jaké to bylo, když oni…
                                                                                                                                          J. Mechlová