Jaký je objem naší ruky?

Protože v 6. B a 6. C ve fyzice mají rádi laboratorní práce, tak jsme se pilně vrhli do další akce! Zakončili jsme tak další okruh nové látky, se kterou jsme se na druhém stupni setkali – fyzikální veličina – objem. V pátek 5. 4. nás ve třídě čekala spousta prázdných i plných odměrných válců. Pomocí některých jsme měli zjistit objem ruky. Někteří žáci měřili, jiní plnili další úkoly z laboratorního listu. Pracovali efektivně, aktivně (malé skupinky po dvojicích) a hlavně si museli poradit s problémem – někomu se do válce nevešla ruka! Proto je pro nás důležité mezi sebou umět komunikovat a musím říct, že tito žáci to umí! Troufám si tvrdit, že jsme si to všichni užili a těšíme se na další laboratorní práci.

Mgr. T. Dobšová