Hmyzí hotel pro podporu životního prostředí

Skupinová práce není pouze spolupráce dětí v jedné třídě, ale může se pojmout i zcela jinak. Co takhle spojení praktické výuky, rozvojového programu MŠMT pro podporu EVVO ve školách a školní družiny.
Na základě iniciativy paní učitelky Soukeníkové, jsme ve školní dílně s chlapci z letošních 9. ročníků, vytvořili tyto krásné hmyzí hotely. Iniciativa vznikla na základě EVVO (environmentální vzdělávání, výchova a osvěta), která je zároveň významným preventivním nástrojem politiky životního prostředí.
V rámci pracovních činností chlapci pracovali na svém díle téměř dva měsíce. A protože by byla škoda, kdyby naše dlouhodobá skupinová práce zůstala ležet ve třídě, tak jsme se rozhodli udělat radost nejmenším dětem ze školní družiny a našimi výrobky jsme vyzdobili školní hřiště.

David Pavlůsek