​Evropský den jazyků

V pondělí 27. 9. se třída 8.C zúčastnila akce Evropský den jazyků, která se uskutečnila v budově Gymnázia a Jazykové školy Zlín. Zdejší učitelé a studenti si pro žáky základních škol připravili zajímavý program, který nás seznámil s některými světovými jazyky - angličtinou, němčinou, španělštinou a francouzštinou a historií těchto zemí. Nejvíce vlastních dovedností děti předvedly během lekce angličtiny, kde odpovídaly na kvíz, řešily křížovky a soutěžily. Naopak něco nového jsme se naučili, například počítat do 12 a barvy ve španělštině, ve francouzštině poslouchali hymnu La Marseillaise a v němčině se trochu seznámili s historií 2. světové války. Celý den jsme si opravdu užili a pořadatelům děkujeme.

Kristýna Trnčáková