3D tisk

V letošním roce naše škola obdržela novou 3D tiskárnu, která na sebe ihned začala poutat velkou pozornost. V žácích vzbudila tak velké emoce, že skupinka nadšenců přišla s prosbou o lekce modelování. Tak jsme se domluvili a začali se scházet v pátky po vyučování. Musím všechny žáky velmi pochválit za jejich poctivou docházku, projevenou kreativitu a chuť k sebevzdělávání.
Začali jsme od základní orientace ve světě 3D. Seznámili jsme se s programem TINKERCAD, který běží bezplatně na webovém rozhraní. Díky čemuž jsme nebyli limitováni pouze na čas strávený ve škole, ale žáci měli a nadále mají možnost se kdykoliv zdokonalovat i doma z libovolného počítače.
Postupně jsme střídali různá témata a učili se všem možnostem a dovednostem, které program nabízí. Žáci předváděli mimořádnou fantazii a touhu po dosažení výsledku. Věřím, že se jim lekce líbily. Každý si odnesl talisman, který si sám vymodeloval.
Na výsledky naší práce se můžete podívat níže. Lukáš Matulík, který v minulosti zazářil se svým modelem formule, se rozhodl pro jeho inovaci a výsledek jeho práce je opět famózní.
                                                                                                                                                   David Pavlůsek