1.kolo Zlínské olympiády škol v orientačním běhu

Ve čtvrtek 21. 9. 2023 se naše škola zúčastnila 1. kola Zlínské olympiády škol v orientačním běhu. Svou konkurenci hned v úvodu překvapila svými výbornými výsledky. Za školu se do 1. kola přihlásilo spoustu nováčků, ale i těm otřískaným profesionálům tohoto sportu tzv. „do slova a do písmene“ vypálila rybník.

Hned v 1.kategorii, ve které soutěžili žáci i žákyně 3. a 4. tříd, totiž 1. místo vybojovala dvojice Kaláč Lukáš a Tomeček Karel (oba žáci 4. B). Bramborovou medaili, tedy 4. místo, po lítém boji uhájil Kubín František (taktéž 4. B). Všichni tři si tento sport zkusili ve čtvrtek poprvé. První desítku ve stejné kategorii uzavírá opět dvojice nováčků, kteří společně vyběhali 9. místo, a to Slavíková Nikola a Myslík Maxmilián ze třídy 4. A.

Ve II. kategorii soutěžili kluci z 5. tříd. I zde jsme měli do první desítky krásná umístění zásluhou zástupců studentů z 5.A. Špico Jan se umístil na pěkném 6.místě a Krejčiřík Pavel vybojoval místo 10.

Ani holky z 5.A se nenechaly zahanbit ve své IV. kategorii, ve které Gabriela Vavrušová v umístění vystoupala na 6. místo jako její kamarád Honza.

Poslední sladkou tečku a dortovou třešinku uzavírá kategorie OPEN. Jsou to žáci a žákyně 7. až 9. tříd. Zde nastoupil zkušený Gabriel Mička (7. A), který nakonec vyhrál krásné 2.místo. Důležité bylo, že on sám byl oporou celému týmu 17. ZŠ Zlín, protože nováčkům vysvětlil veškerou práci s mapou, hledání stanovišť a práci s čipem. Gábo, děkujeme!

Abych ale nezapomněla, určitě je potřeba zmínit celý tým, kterému se do všech 4 kol olympiády započítávají jednotlivé body všech soutěžících. Výborně nás tedy reprezentovali také: Březovják Matyáš, Macůrek Vít, Špicová Adéla, Zlámalová Laura, Sternatová Viktorie, Medřický Václav, Slovenčík Robin, Peterka Kryštof, Červenák Lukáš, Nováková Natálie, Krajča David, Sýkora Teo, Mechlová Klára, Nevařilová Alice, Neradilová Anežka a Kučerová Michaela.

Děkuji všem dětem a těším se na ně ve 2. kole ještě letos na podzim. SPORTU ZDAR!